ЦСКА постигна втората поредна победа над ЦСКА 1948 само в рамките на няколко дни. След като във вторник "червените" надделяха над този съперник в мач от 1/4-финалите в турнира за Купата на България, днес съставът воден от Христо Янев спечели със същия резултат и мача между двата отбора от 21-ия кръг на Първа лига. Лео Перейра откри в добавеното вроме на първата част, а малко преди края друго ново попълнение - Макс Ебонг оформи крайния резултат.
Първите 15 минути на мача предложиха равностоен футбол и без опасности пред двете врати. Анжело Мартино получи жълт картон, след като извърши нарушение срещу Георги Русев.
В 22-ата минтуа Елиас Франко центрира остро в наказателното поле на ЦСКА, но Георги Русев не успя да засече топката и тя попадна в ръцете на Фьодор Лапоухов.
Секунди по-късно ЦСКА разви бърза атака, която завърши с удар на Лео Перейра, който бе отразен от Петър Маринов, а след това бе маркирана и засада на Перейра. така че ударът му няма да попадне в статистиката.
Мамаду Диало получи пас от Борислав Цонев в наказателното поле на ЦСКА, но стреля много слабо и право в ръцете на Лапоухов.
ЦСКА поведе с 1:0 в първата минута на добавеното време на първата част. Джеймс Ето'о подаде към Иван Турицов, който центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Лео Перейра се възползва от разколебаната защита на домакините и вкара топката във вратата на Петър Маринов.
Източник: startphoto.bg
Георги Русев получи контузия още в 42-ата минута, но от треньорския щаб на ЦСКА 1948 се забавиха с неговата смяна и в крайна сметка Фредерик Масиел се появи в игра във втората минута на добавеното време на първата част.
След центриране в наказателното поле на ЦСКА в 67-ата минута Диего Медина стреля, но Лапоухов нямаше проблеми да се намеси и да спаси.
Колумбиецът Алехандро Пиедраита направи своя официален дебют за ЦСКА, заменяйки голмайстора Лео Перейра в 71-ата минута.
Алехандро Пиедраита отправи удар от дистанция в 83-ата минута, но неточно в аут.
Три минути по-късно Ебонг подаде към Годой, но той отправи изключително неточен удар в аут.
Една от малкото възможности изобщо в мача за ЦСКА 1948 се откри пред Мамаду Диало в 88-ата минута, но ударът му бе много-много неточен в аут.
Малко преди изтичането на добавеното време гостите отбелязаха второ попадение. След удар на Мохамед Брахими топката срещна левия страничен стълб, а Макс Ебонг бе най-съобразителен и отблизо оформи крайния резултат.
Източник: startphoto.bg
След тази победа ЦСКА вече има 37 точки в актива си и се доближи на три от второто място, на което към момента се намира именно ЦСКА 1948. Със актив от 40 точки е и Лудогорец, но "орлите" са с мач по-малко.
USD
CHF
GBP
jekkovv
на 14.02.2026 в 15:41:07 #20goso-conev
на 14.02.2026 в 15:31:42 #19Като чета хората написали под мен, все едно не познават математика.. ЦСКА със тези победи срещи числото помага най много на нас.. Да паднахме 2 пъти със Лудогорец във мачове кадето играхме за победа.. Ама ако влезем със 7 точки преднина и даже със 4 срещи Лудогорец и със бая разлика от третия, да кажем вас - ние ще играем срещи Лудогорец за 0:0.. Просто ще ни е изгодно да се малко приберем и да играем на контра атаки, показахме го срещи Брага през лятото.. Също просто със всеки изминал мач броя на точките който можеш да спечелиш се намаляват.. Но все още има много време дотам.. Може още март да загубим първото място.. Хубаво е за нас че мача със числото е мач номер 5 през "пролетта".. първия истински сериозен Тези който срамуват титла от ЦСКА, все още е числото по близко..
bozhidar-nikolov-ZIgIkrFL
на 14.02.2026 в 15:26:26 #18Водния пеерас плува в семенна течност. Безценно
jekkovv
на 14.02.2026 в 15:26:10 #17ЦСКА ГАЗИ МЕНТЕТО НА ЦЕКАТА, ВРЕМЕ Е ЗА ДРУГОТО МЕНТЕ И УРОД ЛЕФСКИ - СПАРТАК
oficer1
на 14.02.2026 в 15:24:46 #16Браво, Ицо! Много различна тактика от купата, особено по дясното крило. Турицката, ЕтоГо и Брахими, като при организиране на атаката ЕтоГо често изнасяше топката кЪт десен бег.
ТФа малко изолира Жордао и Питас, а Соле оставаше
често сам в центъра и от това играта ни не
беше за радост на феновете, но от тактическо
естество ти пиша шетица!
Честита победа, Армейци!
Христо Янев много приятно надминава очакванията ми!
Браво, Ицо!!!
bozhidar-nikolov-ZIgIkrFL
на 14.02.2026 в 15:23:04 #15Браво на Армейците. Важно бе да победим. Скоро ще ги задминем тези. Само ЦСКА
goso-conev
на 14.02.2026 в 15:21:41 #14Браво на ЦСКА (тиренцето, във този мач как иначе да се разбере кой е кой, нали ?) Много ни помогнаха, остава да си бием Ботев, кадето не би трябвало да имаме проблеми и другата седмица като бием Числото и остават само 2 тима във спора за титлата.. За вас също важна победа защото днес играе морето със Локо Пловдив - отбори пот вас.. победа на Локото или Хикса ще ви направи наистина щастливи..
filo-123
на 14.02.2026 в 15:17:31 #13Честита победа армейци! Само ЦСКА!
133
на 14.02.2026 в 15:16:44 #12цекоцекOFF: #падаме грамотно!
ватерло да ти ЕПЛ!
machkai-kobra-2
на 14.02.2026 в 15:11:20 #11Отново сме много слаби на високите топки. Почти нямаме спечелена. Важна е победата и утре да гледаме как говедата наливат гибса
jekkovv
на 14.02.2026 в 15:05:54 #10ТЕ СА ОНЕЗИ ,КОИТО СЕЯТ РАЗДОРИ НА МАЧОВЕ НА КОИТО ВЪОБЩЕ НЕ ИГРАЕ ТЕХНИЯ ОТБОР!ТЕ СА ОНЕЗИ ЗАРАДИ ,КОИТО ВАДИХА ОТБОРИ ОТ А ГРУПА!ТЕ СА ОНЕЗИ ,КОИТО СА ПОДКРЕПЯНИ ОТ ВСЯКА ВЛАСТ!ТЕ СА ОНЕЗИ ЗАРАДИ,КОИТО ФУТБОЛИСТИТЕ НА ПРОТИВНИКА НЕ ПОМИРИСВАХА НАЦИОНАЛЕН ОТБОР! ТЕ СА МЕНТЕТО ЛЕФСКИ-СПАРТАК
LORD_SLIM
на 14.02.2026 в 15:05:36 #9Ясно е,че няма как да играем футбол шампанско всеки мач особено срещу сериозни отбори като 1948.Изчакахме нашия момент,след това имахме контрол върху мача и накрая го затворихме с втори гол,разликата с числото е вече само 3 точки,мисля,че ще ги отвеем.Нов супер мач на Брахими.Неприятно е,че много лесно си вадят жълти картони.Неприятно ми е,че Годой е резерва-вкара много голове есента.
133
на 14.02.2026 в 15:02:15 #8ватерло да ти ЕПЛ!
133
на 14.02.2026 в 14:58:37 #7Цигaнинa Алвеш: ние знаехме, че те второто полувреме ще играят на преходи?!?
slayer
на 14.02.2026 в 14:57:58 #6Кои си тия олигофрени в студиото? Да им ЕПМ.
Todor Kolev
на 14.02.2026 в 14:57:13 #5Шибаняците от Бистрица го отнесоха! Сега остава да уцелим поне два пъти кафявата точка на говедата и всичко ще бъде шест!!! Дръжте се леефскари червената лавина иде!!!
slayer
на 14.02.2026 в 14:56:25 #4Числарите след 3 мача изобщо няма да могат да ходят. Страхотна подготовка направиха. Не ги виждам в първата четворка. Иначе Ицето се е научил да затваря мачове, за разлика от Томаш.
cvetomirmagnitski
на 14.02.2026 в 14:55:16 #3Говeдата ще им е трудно срещу шaлварите, а ние си имаме реална цел - ЛЕ, мачове на Бижуто.
toni-tasev
на 14.02.2026 в 14:51:57 #2при това моментно класиране не виждам говедата как ще станат шампиони ...ако разликата в точките остане такава и до плейофите Лудогорец имат 6 победи сигурни и 2 мача истински с Левски , говедата освен срещу делта форс няма къде да вземат точка
jekkovv
на 14.02.2026 в 14:48:39 #1ЦСКА гази едното менте, дайте ни другото менте шимпанзетата от Лайнoгорец