ЦСКА приема Ботев Пловдив в дербито на 16-ия кръг на Първа. Срещата на Националния стадион "Васил Левски" е от 17:00 часа, като главен съдия ще бъде Геро Писков, а за системата ВАР ще отговаря Волен Чинков.
"Червените" на Христо Янев са в приповдигнато настроение, след като преди паузата за националните отбори победиха големия си съперник и лидер в първенството Левски с минималното 1:0. Това бе пети пореден успех във всички турнири за "червените" и четвърти в шампионата, а като цяло столичани нямат загуба в осем официални двубоя.
Янев определено успя да стабилизира отбора, който при Душан Керкез не можеше да спечели мач и за момент дори бе на дъното на класирането. Сега макар и програмата да е тежка, "червените" се изкачиха до шесто място с 22 точки и са готови да атакуват четворката.
ЦСКА ще е без Пастор, който получи червен картон срещу "сините". Почти сигурно като титуляр ще излезе Иван Турицов. Домакинската форма на отбора е добра, като бяха спечелени два поредни резултатни мача - 3:1 срещу Монтана и 5:1 срещу Берое седмица преди това.
Сега на Националния стадион пристига Ботев Пловдив. Дебют за "канарите" ще направи новият старши треньор на тима - 66-годишният Димитър Димитров - Херо. Опитният наставник сподели при официалното си представяне, че тази година отборът ще преболедува, но ще даде основата на следващия сезон, в която да се бори за евротурнирите.
Импулсът при нов треньор винаги е налице, но задачата пред "жълто-черните" е тежка. Все пак, в последния месец и половина Ботев е със само една загуба във всички турнири - поражението от Спартак Варна с 2:3 като гост на 24 октомври. В миналия кръг отборът постигна и дългочакана първа победа у дома на "Колежа", печелейки срещу новака Добруджа с 2:1.
В кадрово отношение Енок Куатенг се завръща в състава, след като изтърпя наказанието си за натрупани жълти картони, но аут остават вратарят Даниел Наумов, Емил Мартинов, Енрике Жоку и Габриел Нога поради различни здравословни проблеми.
В първия мач от този сезон двата отбора завършиха наравно 1:1 на стадион "Христо Ботев", но в предишните три срещи "червените" постигнаха убедителни победи - 4:0 и 3:0 в Пловдив и още един път 3:0 в София. За последно "канарчетата" постигнаха успех в това съперничество през август миналата година, когато спечелиха минимално с 1:0 на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" при дебюта на Александър Томаш начело на столичани.
USD
CHF
GBP
pakoni
на 22.11.2025 в 19:29:51 #91Преводач да вземе да научи Испански ,че половината неща си ги измисли!
Червенобрежданин
на 22.11.2025 в 17:51:17 #908-1 точни удара за ЦСКА в мача
red-phoenix
на 22.11.2025 в 17:03:49 #89Ако изключим първите 5 минути, в които незнайно защо още не бяха излезли на терена явно нашите и Ботев можеха да ни водят с 2:0, следващите 90 с малко по-точен мерник и концентрация мачът си беше за 4-5 на 1 за ЦСКА. Потрошихме нерви, но все пак го отметнахме успешно и тоя мач, макар и в 93-та.
mottorrhead
на 22.11.2025 в 16:59:52 #88ЦСКА обърна палачинката, като този мач даже с игра, айде са оня семафор борето и онзи мангал си пъпеш Томето се изкажат, как срещу Левски сме били мноо слаби и груби и само пропуските на телетата били довели до нашата победа
duneraaa
на 22.11.2025 в 16:58:04 #87Добре, че не вкарахме дузпата...обръщалка бил, те Ботев минаха 3 пъти центъра...
n-a-chx8TkqA
на 22.11.2025 в 16:57:25 #86“Говедото” Наумов даже не симулира плонж
n-a-chx8TkqA
на 22.11.2025 в 16:56:38 #85Некои хора май ще захлебят от обръщалката
boril-atanasov
на 22.11.2025 в 16:55:31 #84кой му каза да идва с 200 в ЦСКА кой
Blade_Reloaded
на 22.11.2025 в 16:54:58 #83Минавам само да честитя двете точища на Кос и да ЕПМ на Алирезаспор
Тунчо
на 22.11.2025 в 16:54:52 #82Припсърите влязоха в открита война
boril-atanasov
на 22.11.2025 в 16:54:31 #81braaahimi
впрочем си купи ламбо , нащо брахими
голем
Esox
на 22.11.2025 в 16:53:26 #80Ко рИветИ, че БотЯФ бавят е, всичко се връща...
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:52:53 #79Има Господ! Справедливосттнвъзтържествува
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:52:53 #78Кучев, Матата каза, че ще ти завре и трите байряка в задния двор!
Ataspor
на 22.11.2025 в 16:51:58 #7714_neron_88 на 22.11.2025 в 18:48:59#104 Там дето ме пращаш , ще ме чакаш с букет цветя, малоум.нико ............. Ще те чакам, но цветята няма да ги сложа на гроба ти Но за да видиш, че съм пич, ще го препикaя със сакралната си уpина --------- Майка си препикай, че е изсрала такова ***, като теб
slayer
на 22.11.2025 в 16:51:28 #76Ай, сега бавете, майк ави дa ебa, мръсни соПУТКИииии
XAN_lil
на 22.11.2025 в 16:50:57 #75Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:49:36 #74Но иначе реферчето много принципно, връща фаулове катп луд
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:48:52 #735 минути и потката Наумов без картон. А на някои им дават по 16
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:48:34 #7265 корнера бихме -------------------------------------------------------- 65 кожени палки да ти бият в църния пъpдялник!