ЦСКА приема Ботев Пловдив в дербито на 16-ия кръг на Първа. Срещата на Националния стадион "Васил Левски" е от 17:00 часа, като главен съдия ще бъде Геро Писков, а за системата ВАР ще отговаря Волен Чинков.
"Червените" на Христо Янев са в приповдигнато настроение, след като преди паузата за националните отбори победиха големия си съперник и лидер в първенството Левски с минималното 1:0. Това бе пети пореден успех във всички турнири за "червените" и четвърти в шампионата, а като цяло столичани нямат загуба в осем официални двубоя.
Янев определено успя да стабилизира отбора, който при Душан Керкез не можеше да спечели мач и за момент дори бе на дъното на класирането. Сега макар и програмата да е тежка, "червените" се изкачиха до шесто място с 22 точки и са готови да атакуват четворката.
ЦСКА ще е без Пастор, който получи червен картон срещу "сините". Почти сигурно като титуляр ще излезе Иван Турицов. Домакинската форма на отбора е добра, като бяха спечелени два поредни резултатни мача - 3:1 срещу Монтана и 5:1 срещу Берое седмица преди това.
Сега на Националния стадион пристига Ботев Пловдив. Дебют за "канарите" ще направи новият старши треньор на тима - 66-годишният Димитър Димитров - Херо. Опитният наставник сподели при официалното си представяне, че тази година отборът ще преболедува, но ще даде основата на следващия сезон, в която да се бори за евротурнирите.
Импулсът при нов треньор винаги е налице, но задачата пред "жълто-черните" е тежка. Все пак, в последния месец и половина Ботев е със само една загуба във всички турнири - поражението от Спартак Варна с 2:3 като гост на 24 октомври. В миналия кръг отборът постигна и дългочакана първа победа у дома на "Колежа", печелейки срещу новака Добруджа с 2:1.
В кадрово отношение Енок Куатенг се завръща в състава, след като изтърпя наказанието си за натрупани жълти картони, но аут остават вратарят Даниел Наумов, Емил Мартинов, Енрике Жоку и Габриел Нога поради различни здравословни проблеми.
В първия мач от този сезон двата отбора завършиха наравно 1:1 на стадион "Христо Ботев", но в предишните три срещи "червените" постигнаха убедителни победи - 4:0 и 3:0 в Пловдив и още един път 3:0 в София. За последно "канарчетата" постигнаха успех в това съперничество през август миналата година, когато спечелиха минимално с 1:0 на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" при дебюта на Александър Томаш начело на столичани.
USD
CHF
GBP
Ataspor
на 22.11.2025 в 16:45:47 #7114_neron_88 на 22.11.2025 в 18:38:46#92 И аз се опитвам, но все се появява някой, който ме вади ................ До изгрев слънце ще си вкочанен И няма да те вадят, а ще -------------- Там дето ме пращаш , ще ме чакаш с букет цветя, малоум.нико
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:43:07 #7065 корнера бихме
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:42:47 #69Време е да идва господа с палката и Гюрсен да се кротне --------------------------------- Дормуш, Матата като ти го напраска, няма да можеш да си врътнеш главата!
Esox
на 22.11.2025 в 16:39:26 #68#91
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:36:54 #67Време е да идва господа с палката и Гюрсен да се кротне
Esox
на 22.11.2025 в 16:36:16 #66Ами днес имаше домакинска победа, победа за госта, време е за Х Студио Х...
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:34:11 #65Гюрсене, а твоят Господ е Илийката 72 ================================= Църнел, майка ти е палувала по циганската махала!
bernal
на 22.11.2025 в 16:33:52 #64Айде почнаха папагалските номера , бавене на времето лежане , по - зле са и от СЛавия , Наумов от 15 мин бави времето
Ataspor
на 22.11.2025 в 16:33:43 #63Esox на 22.11.2025 в 18:30:26#78 Ата, благодаря, да ти се връща! Аз от известно време престанах да се ядосвам на хората, нито ще ги променя ----------- Значи си по-умен от мен и по-успял от мен
И аз се опитвам, но все се появява някой, който ме вади от обувките
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:33:38 #62Тоя негер що не го вадят? Да гледаме пак ли 1 мин. продължение, мама ви пробита.
Esox
на 22.11.2025 в 16:33:00 #61ко стаа ве, Говной вкарал гол? Брях...
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:32:25 #60Коматево имат нечовешки късмет, ама и говедото Херо ги е научил на всички подуянски цигании
Тунчо
на 22.11.2025 в 16:31:49 #59Ребранда са наземни виртуозни.
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:30:54 #58Гюрсене, а твоят Господ е Илийката 72
bernal
на 22.11.2025 в 16:30:43 #57Тия малоумници от тв вместо да дават мача повтарят пропуска и пропуснаха гола , пълни аматьори
Esox
на 22.11.2025 в 16:30:26 #56Ата, благодаря, да ти се връща! Аз от известно време престанах да се ядосвам на хората, нито ще ги променя, нито нищо, само ще си тровя нервите. Затуй се забавлявам доколкото мога и хич не ми дреме ба байовия...
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:30:16 #55Ааааа, ебаси лудницата
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:29:46 #54ГОСПОД е коматевец!
e123
на 22.11.2025 в 16:29:40 #53Господ си знае своето,това ако е дузпа, Кирчо Десподов е космонавт...
bernal
на 22.11.2025 в 16:29:35 #52Ужас няма такъв карък