ЦСКА приема Ботев Пловдив в дербито на 16-ия кръг на Първа. Срещата на Националния стадион "Васил Левски" е от 17:00 часа, като главен съдия ще бъде Геро Писков, а за системата ВАР ще отговаря Волен Чинков.
"Червените" на Христо Янев са в приповдигнато настроение, след като преди паузата за националните отбори победиха големия си съперник и лидер в първенството Левски с минималното 1:0. Това бе пети пореден успех във всички турнири за "червените" и четвърти в шампионата, а като цяло столичани нямат загуба в осем официални двубоя.
Янев определено успя да стабилизира отбора, който при Душан Керкез не можеше да спечели мач и за момент дори бе на дъното на класирането. Сега макар и програмата да е тежка, "червените" се изкачиха до шесто място с 22 точки и са готови да атакуват четворката.
ЦСКА ще е без Пастор, който получи червен картон срещу "сините". Почти сигурно като титуляр ще излезе Иван Турицов. Домакинската форма на отбора е добра, като бяха спечелени два поредни резултатни мача - 3:1 срещу Монтана и 5:1 срещу Берое седмица преди това.
Сега на Националния стадион пристига Ботев Пловдив. Дебют за "канарите" ще направи новият старши треньор на тима - 66-годишният Димитър Димитров - Херо. Опитният наставник сподели при официалното си представяне, че тази година отборът ще преболедува, но ще даде основата на следващия сезон, в която да се бори за евротурнирите.
Импулсът при нов треньор винаги е налице, но задачата пред "жълто-черните" е тежка. Все пак, в последния месец и половина Ботев е със само една загуба във всички турнири - поражението от Спартак Варна с 2:3 като гост на 24 октомври. В миналия кръг отборът постигна и дългочакана първа победа у дома на "Колежа", печелейки срещу новака Добруджа с 2:1.
В кадрово отношение Енок Куатенг се завръща в състава, след като изтърпя наказанието си за натрупани жълти картони, но аут остават вратарят Даниел Наумов, Емил Мартинов, Енрике Жоку и Габриел Нога поради различни здравословни проблеми.
В първия мач от този сезон двата отбора завършиха наравно 1:1 на стадион "Христо Ботев", но в предишните три срещи "червените" постигнаха убедителни победи - 4:0 и 3:0 в Пловдив и още един път 3:0 в София. За последно "канарчетата" постигнаха успех в това съперничество през август миналата година, когато спечелиха минимално с 1:0 на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" при дебюта на Александър Томаш начело на столичани.
USD
CHF
GBP
e123
на 22.11.2025 в 16:28:58 #51Смях, и на Лудогорец не свирят такива дузпи
e123
на 22.11.2025 в 16:28:31 #50Дай да бутнем една дузпа, че не става...
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:28:24 #49Има ли ръка
Ataspor
на 22.11.2025 в 16:27:53 #4814_neron_88 на 22.11.2025 в 18:25:10#61 УБИХМЕ ги деба, ама не влиза : ---------
Ataspor
на 22.11.2025 в 16:26:52 #47Esox на 22.11.2025 в 18:17:40#53 Ата, нещо много си напрегнал, ако е заради футбола - заеВи, туй е само някакъв --------- Пич не ме напряга футбола, а такива деб.или, като тоя олиго.френ, които си мислят , че са много духовити и на върха на веригата. А той има две мозъчни гънки - едната да яде, а другата да сере. Ти бъди жив и здрав
e123
на 22.11.2025 в 16:26:23 #46Остана ли един българин в ЦСКА? Срам
Esox
на 22.11.2025 в 16:26:06 #45Бернал, късмет имахте предния мач, палачинката се обръща, да видим...
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:25:44 #44Не е сериозно от толкова чисти положения да не сме вкарали поне гол.
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:24:50 #43Брахими е ТУК!
bernal
на 22.11.2025 в 16:24:21 #42Еми и късмет си нямаме освен класата създадохме достатъчно поне да изравним алп не и да обърнем резултата но уви , имаме 20 удара към врата от които 5 точни но трябва и малко късмет .
Тунчо
на 22.11.2025 в 16:23:05 #41Атата е получил прозрение. Следваща стъпка разпознаване на оранжавото менте. На 100% се солидаризирам с форумния олигофрен кучев.Сбирщината(пардон,звезна селекция) на оранжавия тумор играе наземен футбол
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:20:55 #40До сега Неделев играе за микренци!
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:19:42 #39Защо Лапеня е титуляр всеки мач при тази си игра?
Esox
на 22.11.2025 в 16:17:40 #38Ата, нещо много си напрегнал, ако е заради футбола - заеВи, туй е само някакъв спорт, дето разни взимат парЕ да тичат след топката без да им пука, че ти си хАбиш нервите заради лоши резултати. Пий едно и си глей живота!!!
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:17:09 #37А защо Брахими не е ТУК?
ogi-simeonov
на 22.11.2025 в 16:16:51 #36Хайде и Путко Панайотов в игра....
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:15:06 #35Данаиле, защо фейса ти е цигaнски?
Ataspor
на 22.11.2025 в 16:14:35 #3414_neron_88 на 22.11.2025 в 18:08:24#42 45 минути като домакини нямаме удар във врагата на Ботев. ............... Евавай си майката миризлива, шебек нещастен
:
:
:
От такива де.билни боклуци, като теб, догодина абитуриентите няма да знаят, какво е това ЦСКА шампион. Ще чакаме Свети Петър да дойде да ни помогне и ще жалим Янев, че е некадърен.
ЕВАВАЙ СИ МАЙКАТА, БОКЛУК ТАКЪВ. АКО МОЖЕШ И НА БАЩА СИ ГО СЛОЖИ, ЧЕ Е СПЕСТИЛ НЯКОЯ СТОТИНКА ОТ ПРЕЗЕРВАТИВ
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 16:12:42 #33Янев требе да прави смени. Лапеня и Скаршем плачат
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:12:32 #32Кучев живее на ул. "Шумка"!