ЦСКА приема Ботев Пловдив в дербито на 16-ия кръг на Първа. Срещата на Националния стадион "Васил Левски" е от 17:00 часа, като главен съдия ще бъде Геро Писков, а за системата ВАР ще отговаря Волен Чинков.
"Червените" на Христо Янев са в приповдигнато настроение, след като преди паузата за националните отбори победиха големия си съперник и лидер в първенството Левски с минималното 1:0. Това бе пети пореден успех във всички турнири за "червените" и четвърти в шампионата, а като цяло столичани нямат загуба в осем официални двубоя.
Янев определено успя да стабилизира отбора, който при Душан Керкез не можеше да спечели мач и за момент дори бе на дъното на класирането. Сега макар и програмата да е тежка, "червените" се изкачиха до шесто място с 22 точки и са готови да атакуват четворката.
ЦСКА ще е без Пастор, който получи червен картон срещу "сините". Почти сигурно като титуляр ще излезе Иван Турицов. Домакинската форма на отбора е добра, като бяха спечелени два поредни резултатни мача - 3:1 срещу Монтана и 5:1 срещу Берое седмица преди това.
Сега на Националния стадион пристига Ботев Пловдив. Дебют за "канарите" ще направи новият старши треньор на тима - 66-годишният Димитър Димитров - Херо. Опитният наставник сподели при официалното си представяне, че тази година отборът ще преболедува, но ще даде основата на следващия сезон, в която да се бори за евротурнирите.
Импулсът при нов треньор винаги е налице, но задачата пред "жълто-черните" е тежка. Все пак, в последния месец и половина Ботев е със само една загуба във всички турнири - поражението от Спартак Варна с 2:3 като гост на 24 октомври. В миналия кръг отборът постигна и дългочакана първа победа у дома на "Колежа", печелейки срещу новака Добруджа с 2:1.
В кадрово отношение Енок Куатенг се завръща в състава, след като изтърпя наказанието си за натрупани жълти картони, но аут остават вратарят Даниел Наумов, Емил Мартинов, Енрике Жоку и Габриел Нога поради различни здравословни проблеми.
В първия мач от този сезон двата отбора завършиха наравно 1:1 на стадион "Христо Ботев", но в предишните три срещи "червените" постигнаха убедителни победи - 4:0 и 3:0 в Пловдив и още един път 3:0 в София. За последно "канарчетата" постигнаха успех в това съперничество през август миналата година, когато спечелиха минимално с 1:0 на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" при дебюта на Александър Томаш начело на столичани.
USD
CHF
GBP
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:11:43 #31Доброславец, Матата ш'та плака без шушляк!
Esox
на 22.11.2025 в 16:10:23 #30Кучев, кажи оня ли ме е натопил е, компютърния бабаит-петокласник от Монреал? М?
Ataspor
на 22.11.2025 в 16:05:19 #29Мача до тук си беше 0-2 за Ботев. Много е вероятно и така да свърши де
Ай
Esox
на 22.11.2025 в 16:04:43 #28ХеРо
Ataspor
на 22.11.2025 в 16:04:20 #27anatoli-iliev-ImEAThKE на 22.11.2025 в 17:56:22#30 Не приемам критиките срещу Янев !!?? Добре , че е той ....а за този Годой ------------- Още един малоумник
Годой кво да направи, да я вземе от Лапоухов да излъже 10 човека през цялото игрище и да вкара
Янев е в пъти по зле от Томаш и това го повтарям още от приди мача с братчедите.
Две седмици куцо, кьораво и сакато се изреди да обяснява къв гений бил Ицата, дето взел мача с телетата с един от сватбарските шутове на Етоо. Как излъгал и надиграл Веласкес, който е на нивото на Клоп.
45 минути като домакини нямаме удар във врагата на Ботев. Така ги разбирам аз гениалните тактики. 2 полувреме ще ги размажем
Esox
на 22.11.2025 в 16:04:19 #26Шадоу, то ти си прав, утре като нищо Фурие може да си завери билета за Герена с 1:0 срещу хегемона и да направи цецекату да е на 5-тото място. Само че никой не пита Хето туй може ли или не...
gychopopov
на 22.11.2025 в 16:02:26 #25В атака Питас и Годой изпуснаха по едно 100% положение. ============================== Цигане, а на Неделев, колко процента беше?
Тунчо
на 22.11.2025 в 16:01:10 #24Евах мама му...22 коментара за цяло полувреме.А ребранда уж е във възход...тоя антибългарски проект взе уверено да се движи към ликвидацията.Като изключим наркоманите около кюстендилеца никой не ще да припознава урода.В зората на ребрандирането тук щеше да има 300+ припсърски коментара първото полувреме.Припсъри,вие сте като тези дебили дето си бяха "разкрасили" профилите с украйнското знаме в началото на 2022.
anatoli-iliev-ImEAThKE
на 22.11.2025 в 15:59:47 #23ДО # 13 ..Приятелю не съм съгласен !! Особенно за Янев ...иначе си прав ...но има светлина и тя идва от " фенерчето" на Янев !?
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 15:59:45 #22Освен това е много важно да влезем в победна серия за самочувствието и настроението в отбора.
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 15:59:02 #21Напротив, Хане, тези 3 точки са ни доста важни, виж класирането и представянето на отбороте пред нас. Съвсем спокойно ако се стегнем можем да завършим в тройката.
Esox
на 22.11.2025 в 15:58:44 #20Браво бе, най-накрая Хана каза нещо смислено, ай
anatoli-iliev-ImEAThKE
на 22.11.2025 в 15:56:22 #19Не приемам критиките срещу Янев !!?? Добре , че е той ....а за този Годой тотал щета !!Да го пратят да копае канавки на Панчарево !! Не може да спре топката ,никакво пласиране / а пласирането е отличителен елемент на центр. нападател и на един вратар/ удари като повредена пушка с изплют куршум , а и даже се прострелва и в краката !!? Никаква мисъл в този боклук !! А Ботевъ да са благодарни на съдбата и съдията , че не останаха с човек по малко !!Основания. колкото искаш !?
XAN_lil
на 22.11.2025 в 15:56:15 #18Има ли значение тоя мач, ако не го спечелим или загубим.....може да помогнем с едни 3 т. на закъсалия Папагал... С тоя отбор, няма как да спечелим квота за Европа....ако не га уредим. Та ние имаме 4-5 футболисти, другите и за резерви не стават
Ай на всички
Ragnar2
на 22.11.2025 в 15:55:35 #17От доста време насам рядко се вдигаме след изоставане в резултата...има живец. Втората четворка ни е сигурна- нещо, което не можех да напиша в началото на миналия месец.
reddd
на 22.11.2025 в 15:54:55 #16Избих му чивиите пак на Варненския педeраст, текна му логореята
Esox
на 22.11.2025 в 15:54:43 #15Засега уикенда от футболна гледна точка върви прекрасно. Ловчанлии да коментират...
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 15:54:42 #14В атака Питас и Годой изпуснаха по едно 100% положение. Създадохме опасности, подаваме си топката, но има доста брак и не извличаме максимума от удобни ситуации. В защота обаче играем потресаващо при положение, че всички са опитни и добре платени играчи.
donaldtrump
на 22.11.2025 в 15:53:30 #13Който гледа да каже: Тюфлекя с оригиналното яке с нашивките ли е?
boris
на 22.11.2025 в 15:52:58 #12Флекс машина със бургия