И третият вот на недоверие срещу кабината на Бойко Борисов не мина. С гласовете на 143 депутати вотът не мина. 91 гласуваха "за" вота, един се въздържа.
Както и се очакваше, всички 116 депутати от парламентарната група на ГЕРБ гласуваха против вота на недоверие срещу кабинета (Депутатите на ГЕРБ днес бяха 116, тъй като Теодора Георгиева наскоро роди момиче и не успя да подкрепи кабинета в днешното гласуване)
39 депутати от Коалиция за България твърдо подкрепиха вота срещу кабинета „Борисов".
От Атака за пореден път заявиха ясната си подкрепа към правителството - всички 15 депутати гласуваха против вота.
Синята коалиция също бе единодушна в гласуването си - 13 гласа против кабинета дойдоха от сините в парламента.
Вносителите на вота от партията на Ахмед Доган също бяха категорични - 34 депутати гласуваха в подкрепа на вота.
По-интересна е картината при независимите депутати. Петима от тях решиха да подкрепят вота срещу кабинета, 12 се обявиха против него, а един от независимите депутати гласува „въздържал се".
Ахмед Доган:
Ако сме допуснали грешка да им дадем властта, трябва да започне обратният процес на осъзнаване и евентуална корекция на следващите и местни, и президентски, и дай Боже, аз се надявам ще има предсрочен парламентарен вот
Още...
По традиция част от депутатите от опозицията - в случая на ДПС, напуснаха пленарна зала веднага след обявените резултати.
Веднага след тях понечи да си тръгне и премиерът Борисов, но беше спрян и уговорен да остане от червения депутат Михаил Миков.
В началото на гласуването Искра Фидосова от ГЕРБ направи прелдожение вотът да се предава на живо по БНТ и БНР. За да може да гласува неочаквано появилият се в парламента Ахмед Доган по новата система, Лютви Местан му обясни как да работи с нея.
Така лидерът на ДПС нямаше проблем при гласуването на контрапредложението на Яне Янев да не се предава гласуването на живот, защото това според него е излишен разход от парите на данъкоплатците.
Доган се появи в парламента час по-рано. Това е първото идване на Доган в сградата на НС от началото на работата на 41-вия парламент.
Веднага след като мина гласуването, се повториха сцените от вчерашните дебати. Изявленията на депутати, направили отрицателен вот, бяха последвани от искане на лични обяснения на назовани поименно народни представители.
Цветан Цветанов е най-добрият министър на вътрешните работи, който България е имала в най-новата си история
Тагарински
Независимият Марио Тагарински - който в началото бе депутат от РЗС, от името на независимите народни представители заяви, че ГЕРБ може да разчитат на нашата безкористна подкрепа.
Той подчерта, че непоколебимо ще подкрепят правителството на ГЕРБ. „Винаги ще имате нашата подкрепа", заяви Тагарински.
По думите му, Цветан Цветанов е най-добрият министър на вътрешните работи, който България е имала в най-новата си история.
„Не сме изневерили на това, което обещахме на нашите избиратели - дясна политика", заяви още независимият депутат и така обясни защо е гласувал против вота на недоверие.
Павел Шопов от Атака пък посвети изказването си на появата на Ахмед Доган. "Той дойде и си отиде, няма го вече", заяви Шопов, приветстван бурно от депутатите от ГЕРБ.
Премиерът Борисов поиска от своя страна думата и се опита да поуспокои депутатските страсти.
Преди малко тръгнах, но си спомних преди няколко дена, когато Михаил Миков ми каза, че трябва да си уважаваме институциите, посочи премиерът.
Той увери, че е изпълнявал всички съвети, за които е видял, че са разумни, като обясни, че се е върнал в пленарна зала, защото българските граждани трябва да видят едно взаимодействие и добро сътрудничество между властите.
„Болно ми е, когато чувам такива обиди, такива ругатни. Това неслучайно се пренася върху авторитета на институциите и парламента като цяло", сподели Бойко Борисов от парламентарната трибуна, визирайки взаимните реплики на депутатите от различните групи.
Борисов за Доган:
Такова нахално поведение - да подпишеш искане за вот на недоверие, да дойдеш веднъж на 2 години за 5 минути в парламента и после демонстративно да си тръгне. Това какво е? Ако пак направите вот, аз няма да дойда
Борисов припомни как ГЕРБ са поели управлението, без да имат мнозинство и то в ситуация на криза.
Той коментира и напускането на пленарната зала след гласуването от Доган и другите от ДПС. „Смешно е да се подписват за вот на недоверие и когато председателят на партията говори, да е празно".
„Ако пак направите вот, аз няма да дойда", предупреди премиерът, обръщайки се към Сергей Станишев и парламентарната група на Коалиция за България.
„Няма да ми говорите за Конституция, няма да ми говорите за доблест", предупреди Борисов депутатите. „Най-недостойно е да станат и да си излязат, след като са ни приканили тук", заяви още Борисов.
По думите му е срамота целият кабинет да дойде, а „те да станат, и да си заминат.
Премиерът изрази съжаление и че лидерът на ДСБ Иван Костов също е сред напусналите залата депутати. Борисов се върна назад в годините и коментира, че Костов е изоставил НДСВ, принуждавайки ги да се коалират с БСП в предишния парламент.
Той подчерта, че тактиката на Костов е ясна и изрази съжаление че съпредседателят на Синята коалиция Мартин Димитров също е напуснал залата минути след гласуването на вота. „Аз съм убеден, че той е добър човек", заяви премиера, съжалявайки, че Димитров е под натиска на Костов.
Борисов се върна отново към Доган - Такова нахално поведение - да подпишеш искане за вот на недоверие, да дойдеш веднъж на 2 години за 5 минути в парламента и после демонстративно да си тръгне. Това какво е?", изнегодува Борисов.
В началото - преди гласуването на вота, премиерът коментира, че появата на Ахмед Доган е ясен знак, показващ, че БСП разчита на Доган, Калфин разчита на Доган, Синята коалиция и Румен Христов разчита на Доган.
Доган идва да каже, че е срещу мен, подчерта Борисов.
Борисов не пропусна и да се пошегува, коментирайки казоното преди дни от Пламен Орешарски, че не бива да се радваме много на вдигането на рейтингите на страната.
Във всички случаи ще се обединим - поне мъжката част, около мнението, че да вдигат рейтинга е по-добре, отколкото да ни го свалят", заяви премиерът от трибуната.
USD
CHF
GBP
Yavor
на 26.07.2011 в 20:23:44 #48МАМИЦАТА ВИ ДА Е....А МРЪСНА КРАДЛИВА КОМУНИСТИчЕСКО-ДПСарска
НА СТАДИОНА МАМИЦАТА ВИ РОДООТСТЪПНА

KissMy Ass
на 26.07.2011 в 20:16:48 #47В скоро време другарят Костов ще види "общежитието" в Белене отвътре. И ще върне откраднатото от народа.
bIuе fan
на 26.07.2011 в 20:03:23 #46Вангел Педал скапан, излекува ли аналната фистула или още ти е разкървавен задника
Ти си боклук бе тъпанар
bIuе fan
на 26.07.2011 в 20:02:12 #45KissMy Ass Завиждаш ли бе мръсен, на никого не нужен боклуко
Как ти е жалкия, оскотял животец бе педал скапан
Няма смисъл да се мъчиш, слагай въжето на шията 
KissMy Ass
на 26.07.2011 в 19:59:37 #44"Вангел | 26.07.2011 21:44 Няма млади хора в СКБ, предимно стари пушки а те не вдъхват доверие. Иначе звучът интересно, но ако не се влее някакъв младежки ентусиазъм там така ще си останат. " Комунистическото младежко движение "Че Гевара" е член на Съюза на комунистите в България. Има много млади хора изповядващи комунистическите ценности и идеали. Венсеремос.
Вангел
на 26.07.2011 в 19:49:44 #43apropos - я не ми дрънкай глупости! Ти за идиот ли ме вземаш?! Костов искаше минимум две министерства и то ключови, Борисов го отряза, Костов е себичен и злопаметен и реши да тръгне срещу Герб. Аз не съм нито блу фена нито останалите сини глупаци, не ми пробутвай тези лайна! Костов е алчен за власт и влияние, съсипа СДС, ще съсипе и СК.
KissMy Ass
на 26.07.2011 в 19:46:57 #42Заместник председател е Павел Иванов.
Вангел
на 26.07.2011 в 19:44:22 #41Няма млади хора в СКБ, предимно стари пушки а те не вдъхват доверие. Иначе звучът интересно, но ако не се влее някакъв младежки ентусиазъм там така ще си останат.
KissMy Ass
на 26.07.2011 в 19:42:29 #40Твърде възможно е синият идиот да е инфантиилен ученик. Държи се незадоволен пубер.
KissMy Ass
на 26.07.2011 в 19:40:01 #39Синьото фенче е безработен несретник. Мислите ли, че някой ще даде заплата на такъв идиот?
Вангел
на 26.07.2011 в 19:38:16 #38bIuе fan всъщност е осмокласник. Единствената му заплата са "джобните" от родителите му.
psp_11
на 26.07.2011 в 19:37:44 #37posredstven | 26.07.2011 21:31 Последните 2 години имам изработена практика: Като кажат да се свърши някоя абсолютна тъпотия, чакам, да им мине.. Поразиите са по-малки.. За съжалаление, започват да се сещат за тъпотията и трябва да се свърши. Създава се ограмна глуспост, която почти няма оправяне.. Сега, ако ми отговориш, защо се сещат за тъпотията след 3-4 месеца, ще те призная за експерт по съвремено управление тип ГЕРБ..
KissMy Ass
на 26.07.2011 в 19:37:30 #36Народа помни още социалните придобивки от времето на социализма и ще гласува за Съюза на комунистите в България.
KissMy Ass
на 26.07.2011 в 19:35:05 #35Другарят Костадин Чакъров е председател на Централния комитет на СКБ и кандидат за президент.
Вангел
на 26.07.2011 в 19:34:59 #34bIuе fan | 26.07.2011 21:19 А на Тиквата вота на недоверие ще му гласува народа през есента. Мощен шут в гъза на самозабравилата се МУТРА " ............... Ред блу фена- и за кой ще гласува наесен народа викаш? Вероятно за новата коалиция Костов, Станишев, Доган ?
bIuе fan
на 26.07.2011 в 19:34:31 #33posredstven Сто пъти съм ти казвал че в реалността съм много по-добре от тебе, с висока заплата за каквато ти не можеш и да мечтаеш, и съм обиколил една камара гръцки и турски курорти
Не се ври там където не трябва че пак ще те комплексирам 
posredstven
на 26.07.2011 в 19:31:50 #32bIuе fan | 26.07.2011 21:29 --------------------------------- тъй е като чакаш някой да ти свърши работата и пишеш само по форуми, а в ралноста не смееш да гъкнеш докато е така все някой друг ще ти е крив
bIuе fan
на 26.07.2011 в 19:29:29 #31Постижения Бокови: Фискалният резерв с 3 млрд. лв. надолу Задлъжнялост с милиард лв. повече Инфлация 15 % Спрени пари на онкоболните, за което да му изсъхнат ръчичките на Боко! Безработица - 15 % Бой по младите майки с деца и пенсионерите Данък колиба вместо данък лукс Цветанов с 6 апартамента Цветелина с милиярди по банките Кръга Котараците трупа милиони, докато народа мизерства Абе трагедия! Не ми се изброява ДОЛУ ГРАБ
psp_11
на 26.07.2011 в 19:28:42 #30Meteora | 26.07.2011 21:18 Чеви, Ама точно на този конгрес, единайстият, тъкмо НДК беше "пришпорено" готов, ам съм му писал тезисите, бе! Излезнаха тогава едни "Тезиси", аз ги писах! А после по "Политикономия на капитализЪма" - 6, по "Политикономия на СоциализЪма" - само 5! Не успяха пустите му апологети като Жунгрътеца да оценят Автора! Долни, низши създания! Пусти прости куманези! Тамбуктулийци... ------ А за марксизма чел ли си?
Meteora
на 26.07.2011 в 19:25:58 #29Паша, Ходи "чукни " някоя ханъма от харема и ни освободи от от присъсгвието си ... сега!