И третият вот на недоверие срещу кабината на Бойко Борисов не мина. С гласовете на 143 депутати вотът не мина. 91 гласуваха "за" вота, един се въздържа.
Както и се очакваше, всички 116 депутати от парламентарната група на ГЕРБ гласуваха против вота на недоверие срещу кабинета (Депутатите на ГЕРБ днес бяха 116, тъй като Теодора Георгиева наскоро роди момиче и не успя да подкрепи кабинета в днешното гласуване)
39 депутати от Коалиция за България твърдо подкрепиха вота срещу кабинета „Борисов".
От Атака за пореден път заявиха ясната си подкрепа към правителството - всички 15 депутати гласуваха против вота.
Синята коалиция също бе единодушна в гласуването си - 13 гласа против кабинета дойдоха от сините в парламента.
Вносителите на вота от партията на Ахмед Доган също бяха категорични - 34 депутати гласуваха в подкрепа на вота.
По-интересна е картината при независимите депутати. Петима от тях решиха да подкрепят вота срещу кабинета, 12 се обявиха против него, а един от независимите депутати гласува „въздържал се".
Ахмед Доган:
Ако сме допуснали грешка да им дадем властта, трябва да започне обратният процес на осъзнаване и евентуална корекция на следващите и местни, и президентски, и дай Боже, аз се надявам ще има предсрочен парламентарен вот
Още...
По традиция част от депутатите от опозицията - в случая на ДПС, напуснаха пленарна зала веднага след обявените резултати.
Веднага след тях понечи да си тръгне и премиерът Борисов, но беше спрян и уговорен да остане от червения депутат Михаил Миков.
В началото на гласуването Искра Фидосова от ГЕРБ направи прелдожение вотът да се предава на живо по БНТ и БНР. За да може да гласува неочаквано появилият се в парламента Ахмед Доган по новата система, Лютви Местан му обясни как да работи с нея.
Така лидерът на ДПС нямаше проблем при гласуването на контрапредложението на Яне Янев да не се предава гласуването на живот, защото това според него е излишен разход от парите на данъкоплатците.
Доган се появи в парламента час по-рано. Това е първото идване на Доган в сградата на НС от началото на работата на 41-вия парламент.
Веднага след като мина гласуването, се повториха сцените от вчерашните дебати. Изявленията на депутати, направили отрицателен вот, бяха последвани от искане на лични обяснения на назовани поименно народни представители.
Цветан Цветанов е най-добрият министър на вътрешните работи, който България е имала в най-новата си история
Тагарински
Независимият Марио Тагарински - който в началото бе депутат от РЗС, от името на независимите народни представители заяви, че ГЕРБ може да разчитат на нашата безкористна подкрепа.
Той подчерта, че непоколебимо ще подкрепят правителството на ГЕРБ. „Винаги ще имате нашата подкрепа", заяви Тагарински.
По думите му, Цветан Цветанов е най-добрият министър на вътрешните работи, който България е имала в най-новата си история.
„Не сме изневерили на това, което обещахме на нашите избиратели - дясна политика", заяви още независимият депутат и така обясни защо е гласувал против вота на недоверие.
Павел Шопов от Атака пък посвети изказването си на появата на Ахмед Доган. "Той дойде и си отиде, няма го вече", заяви Шопов, приветстван бурно от депутатите от ГЕРБ.
Премиерът Борисов поиска от своя страна думата и се опита да поуспокои депутатските страсти.
Преди малко тръгнах, но си спомних преди няколко дена, когато Михаил Миков ми каза, че трябва да си уважаваме институциите, посочи премиерът.
Той увери, че е изпълнявал всички съвети, за които е видял, че са разумни, като обясни, че се е върнал в пленарна зала, защото българските граждани трябва да видят едно взаимодействие и добро сътрудничество между властите.
„Болно ми е, когато чувам такива обиди, такива ругатни. Това неслучайно се пренася върху авторитета на институциите и парламента като цяло", сподели Бойко Борисов от парламентарната трибуна, визирайки взаимните реплики на депутатите от различните групи.
Борисов за Доган:
Такова нахално поведение - да подпишеш искане за вот на недоверие, да дойдеш веднъж на 2 години за 5 минути в парламента и после демонстративно да си тръгне. Това какво е? Ако пак направите вот, аз няма да дойда
Борисов припомни как ГЕРБ са поели управлението, без да имат мнозинство и то в ситуация на криза.
Той коментира и напускането на пленарната зала след гласуването от Доган и другите от ДПС. „Смешно е да се подписват за вот на недоверие и когато председателят на партията говори, да е празно".
„Ако пак направите вот, аз няма да дойда", предупреди премиерът, обръщайки се към Сергей Станишев и парламентарната група на Коалиция за България.
„Няма да ми говорите за Конституция, няма да ми говорите за доблест", предупреди Борисов депутатите. „Най-недостойно е да станат и да си излязат, след като са ни приканили тук", заяви още Борисов.
По думите му е срамота целият кабинет да дойде, а „те да станат, и да си заминат.
Премиерът изрази съжаление и че лидерът на ДСБ Иван Костов също е сред напусналите залата депутати. Борисов се върна назад в годините и коментира, че Костов е изоставил НДСВ, принуждавайки ги да се коалират с БСП в предишния парламент.
Той подчерта, че тактиката на Костов е ясна и изрази съжаление че съпредседателят на Синята коалиция Мартин Димитров също е напуснал залата минути след гласуването на вота. „Аз съм убеден, че той е добър човек", заяви премиера, съжалявайки, че Димитров е под натиска на Костов.
Борисов се върна отново към Доган - Такова нахално поведение - да подпишеш искане за вот на недоверие, да дойдеш веднъж на 2 години за 5 минути в парламента и после демонстративно да си тръгне. Това какво е?", изнегодува Борисов.
В началото - преди гласуването на вота, премиерът коментира, че появата на Ахмед Доган е ясен знак, показващ, че БСП разчита на Доган, Калфин разчита на Доган, Синята коалиция и Румен Христов разчита на Доган.
Доган идва да каже, че е срещу мен, подчерта Борисов.
Борисов не пропусна и да се пошегува, коментирайки казоното преди дни от Пламен Орешарски, че не бива да се радваме много на вдигането на рейтингите на страната.
Във всички случаи ще се обединим - поне мъжката част, около мнението, че да вдигат рейтинга е по-добре, отколкото да ни го свалят", заяви премиерът от трибуната.
USD
CHF
GBP
Uzunov
на 26.07.2011 в 19:23:52 #28РЕЗУЛТАТА ВИНАГИ ЩЕ Е МНОГО НА НУЛА ЗА БОЙКО
Meteora
на 26.07.2011 в 19:23:34 #27Абе въртилаторе, за теб работно време няма ли или от Драгалевци плащат и за извънреден труд, е га ти паралиите!
bIuе fan
на 26.07.2011 в 19:19:39 #26А на Тиквата вота на недоверие ще му гласува народа през есента
Мощен шут в гъза на самозабравилата се МУТРА 
Meteora
на 26.07.2011 в 19:18:12 #25Чеви, Ама точно на този конгрес, единайстият, тъкмо НДК беше "пришпорено" готов, ам съм му писал тезисите, бе! Излезнаха тогава едни "Тезиси", аз ги писах! А после по "Политикономия на капитализЪма" - 6, по "Политикономия на СоциализЪма" - само 5! Не успяха пустите му апологети като Жунгрътеца да оценят Автора! Долни, низши създания! Пусти прости куманези! Тамбуктулийци...
KissMy Ass
на 26.07.2011 в 19:16:29 #24Много от истинските комунисти ще гласуват за Костадин Чакъров и за Съюза на комунистите в България. БСП е партия на едрия олигархичен капитал и няма нищо общо с комунистическите идеали. Ако СКБ вземе властта ще нацоналира всичко откраднато от олигарссите, а за самите олигарси, както и за ръководство на БСП ще им осигурим пребиваване в едно уютно "общежите" край Белене.
bIuе fan
на 26.07.2011 в 19:14:35 #23Както винаги целия форум го навира в устата на дъртия, импотентен помак МАЙОРА
Това може да ви покаже какво представляват герберастите - идиоти с които всеки си прави ташак
Ама тоя е най-големия боклук от всичките
bbbbb
на 26.07.2011 в 19:10:51 #22горкият бойко.. да го съжали човек направо..

KissMy Ass
на 26.07.2011 в 19:06:35 #21Костадин Чакъров е изборът на истинските комунисти. БСП, СДС, ДСБ са буржоазни опортюнисти и нямат нищо общо с комунистическите идеали.
Meteora
на 26.07.2011 в 19:05:07 #20Бобо, Лудетино, за щуротията работно време няма ли, бе!? Жунгръц се изключи, ти - кога!?
Meteora
на 26.07.2011 в 19:00:11 #19Щото, като те видя в трамвая трябва да ти дам пари за бонбонки, Чеви. Маже да съм ти баща, драги! Но... В трамвая няма как да те видя, щото не ползвам градски транспорт, така че...приготвил съм тук едни стотинки, ако е дал Гаспод повод да се срещнем, да те почерпя, евентуални ми сине... Тъпак!
Meteora
на 26.07.2011 в 18:57:15 #18Мейджър, несбъднат полковнико, много филми гледаш, приятелю! Църквата казва 12 години се жали за погребан. На базата на 20-вековен опит.
Meteora
на 26.07.2011 в 18:54:39 #17Чеви, Не се бъзикай с дъртото! От две години правя тренировки за внуци, пич! Що си мислите с Мейджъра, че само тийнейджъри трябва да има в чатрума на Нюза. И друг път съм споменавал - когато станаха сакатлъците на 9/11 CNN беше задръстен и тогава четях новините по News.bg. Тогава ги "подаде" Гугълът.
Meteora
на 26.07.2011 в 18:49:06 #16Баща ми - през 1991, майка ми - изкара една година и се спомина, горката! А еби сега на поразия!

Meteora
на 26.07.2011 в 18:41:49 #15Мейджър, Несбътнат "полковнико", дай на български, бе брат!
Вангел
на 26.07.2011 в 18:41:41 #14Аз знам кой го измисли , просто днес го видях в действие!
Meteora
на 26.07.2011 в 18:39:26 #13Оу, Майорченцето, освен подполковник "мечтател" бил и реализиран некрофил! Сигурно нощем ходи по гробищата и рови гробове да чука току-що погребани трупове! Ех, Майорченце, несбъднат подполковнико, расте ли пишката...!?
Рошко
на 26.07.2011 в 18:36:38 #12Ще има нова "Зелена" партия, така както е в почти всяка европейска държава. Така партиите ще се сведат до нужния минимум от 4 или 5, а ДПС и Зелената партия ще бъдат баланс между дясното и лявото. Ако БСП не се реформира из основи, тази сегашна организацийка на комунистически отрочета ще загине безславно.
Вангел
на 26.07.2011 в 18:35:18 #11Сега разбрах смисъла на термина "Синьо - червена мъгла". Блу фена, вече спокойно можеш да се прекръстиш на "блу ред фен", просто ще е по актуално.
breza
на 26.07.2011 в 18:35:15 #10blu fen,и сега хората пътуват до Турция за по-добра химиотерапия..Струва им около 6000Е,на курс..Разбира се не всеки може да си го позволи и затова смъртността от злокачествени заболявания в България е много висока..А да не говорим че там вече почти няма лекарства като Дакарбазин и пациентите си ги купуват от Турция..Родителите ми са лекари и съм наясно с проблематиката,макар че отдавна живеем ..далече.. Но пък нали като има нужда събирате средства с СМС...
Рошко
на 26.07.2011 в 18:31:50 #9Както преди месеци казах, ОДС или СДС няма да влезнат в следващия парламент. БСП ще са с по-малко гласоподаватели от ДПС. Атака ще са на границата за влизане. Има още време до изборите, но за сега тенденцията е такава.