Шест са кандидатурите за нов ръководител на агенция САПАРД, които ще бъдат разгледани днес на извънредно заседание на УС на Държавен фонд „Земеделие".
Това съобщи вицепремиерът Меглена Плугчиева, цитирана от БНР.
Заместник-министърът на земеделието Димитър Пейчев каза, че след подалите документи за поста не фигурира името на Мартин Банов, чиято кандидатура стана скандална заради подозрения за близки отношения с министъра на земеделието и храните Валери Цветанов.
Заместник-министър Пейчев уточни, че само един от кандидатите е бил служител на фонд "Земеделие" преди време, сред останалите има експерти и банкери.
Според Пейчев никой от кандидатите не е обвързан с определена политическа сила.
Конкурсът за ръководител на агенция САПАРД ще се проведе по документи, финалистите ще бъдат поканени на събеседване и ще бъдат съгласувани с вицепремиера Меглена Плугчиева.
Припомняме, последният шеф на САПАРД Константин Паликарски подаде оставка в началото на годината, мотивирайки се с това, че във фонд "Земеделие" ситуацията е неясна.
По-рано назначеният през лятото Атанас Кънчев също се оттегли, мотивирайки се със сериозна болест на съпругата му.
За временно изпълняващ длъжността бе назначена Ализан Яхова, която за втори път става изпълнителен директор, след като през 2007 г. бе отстранен дългогодишният шеф на фонда Асен Друмев, представляващ ДПС.
През ноември миналата година Софийски апелативен съд наложи мярка за неотклонение в размер на 3 хил. лв. на бившия шеф на фонд „Земеделие" Асен Друмев по обвинение за „престъпление по служба".
Припомняме, официално Ализан Яхова на скоро бе избрана за изпълнителен директор на ДФ "Земеделие".
На мястото на Асен Друмев бе назначен Димитър Тадъръков, който си тръгна в началото на 2008 г. след скандала със спрените три мерки за еврофинансиране по САПАРД.
Obi-Wan
на 24.02.2009 в 20:43:16 #6Че изтървах и аз срока за подаване на документи...
issue
на 24.02.2009 в 17:08:28 #5Охаааа само толкова ли. То тука е най-голямото Папу
finta
на 24.02.2009 в 15:34:27 #47 - И аз искам! ! !
evros
на 24.02.2009 в 15:20:57 #3Лапачков/а/
After Shock
на 24.02.2009 в 15:20:24 #2Деба, трябваше ли да се източат паричките, преди да им уври да сложат необвързани партийно банкери.
иванчо
на 24.02.2009 в 15:20:04 #1Може ли да познаете от " раз ", на кого ще бъде солташак новият шеф?