Няма да има преформатиране на властта, тъй като коалиционните партньори на ГЕРБ - "БСП-Обединена левица" и "Има такъв народ" не са съгласни. Това заяви пред журналисти в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

"Пише какво сме направили от тази сутрин, защото като гледах как се гърчат и какви откровени глупости се говорят. Миналата седмица, поканих Делян с неговите хора и ги попитах при какви условия правителството може да съществува. Със 100 души не можем да приемем бюджет", каза Борисов.

Въпрос кои са политическите кръгове, които са взели министерствата на концесия, ядоса лидера на ГЕРБ и той прекрати брифинга си. Минути след това обаче той се върна видимо успокоен от народните си представителите и заяви, че ДПС, без да искат нищо, ще подкрепят правителство.

"Отговорността за управлението ще е на ГЕРБ, БСП и ИТН, а ДПС няма да носят отговорност", коментира Борисов. Колкото до потенциални промени в механизма в правителството, те щели да са насочени към това да работи по-добре кабинетът.

Лидерът на ГЕРБ заяви, че е задължително да има ротация на поста председател на Народното събрание и през година да се сменя. ГЕРБ ще издигнат кандидат за ротация на председател на парламента Рая Назарян.

ГЕРБ и ИТН заговориха за ротационен председател на Народното събрание

ГЕРБ и ИТН заговориха за ротационен председател на Народното събрание

По време на Съвета за съвместно управление са проведени конструктивните разговори между партньорите за Бюджет 2026

Бойко Борисов се заяде и с президента Румен Радев, като заяви, че е партиен лидер. "Аз го минах много отдавна с "Шкодите". Още Мария Цънцарова се занимаваше с мен и карахме "Шкоди", пошегува се лидерът на ГЕРБ.

Той призова четирите партии да седнат и да се разберат за Бюджет 2026.

"Как да спазим графика, като до тази сутрин нямахме мнозинство. Наложи се отново да лидирам процеса, а другите, както казват в Банкя "като наловена мачка се гуши", и трябваше аз отново да застана с Делян и да се разберем за мнозинство. Сега доволни ли са всички? Вкарах ли ги през задния парад, вход или изход? Лидира ли Борисов процеса и гарантирах ли ви отново стабилност? Всички върху мене? Поех ли цялата отговорност? Поех я", отсече Борисов.

По думите му именно благодарение на неговите усилия е било осигурено мнозинство на правителството на Росен Желязков без никаква щета.

Той заяви, че е дал дума и на ИТН, и на БСП, и на Пеевски за цял мандат на правителството на Росен Желязков. Борисов благодари на Делян Пеевски, че не е пожелал да се напряга обществото с присъствието на партийните лидери в правителството.

Бойко Борисов отново коментира и договора с "Боташ". Той заяви, че именно по този договор ще отидат парите за младите лекари и за погасяване по милион и петдесет хиляди всяка седмица.

Борисов: Само Делян Пеевски е обявил, че твърдо подкрепя правителството

Борисов: Само Делян Пеевски е обявил, че твърдо подкрепя правителството

В понеделник ще има преговори между премиера Желязков и ИТН и БСП за потенциално участие на ДПС в коалицията

"Вече милиарди и стотици милиони са инвестирани там, но медиите не се интересуват от това. Никой не го интересува, защото го е подписал Румен Радев", каза още лидерът на ГЕРБ.