Остър коментар направи премиерът Станишев по повод на действията на опозицията през лятото.
В държавата се оформя негласен триумвират - опозиционен, деструктивен, разрушителен, антибългарски - ГЕРБ, "Атака" и Костов, заяви премиерът по време на съвместната пресконференция със социалния министър Емилия Масларова.
Той допълни: "За съжаление това се очертава като евентуална българска опозиция с претенция да управлява държавата, съчетавайки авторитаризма на Иван Костов (от времето на тяхното управление, което направи една безумна приватизация, безобразна, когато бяха приватизирани обществени обекти за 30 млрд. лв.), с "Атака" (и нейното отричане на всичко градивно), и популизма на ГЕРБ, който обединява елементи и от двете."
По темата - след ИБ на БСП:
Стартът на подписката за сваляне на правителството на 6 септември е проява на политическа безвкусица
Още...
Според Станишев "този триумвират не предлага нищо като програма, като решаване на конкретни проблеми на държавата, но винаги е готов да срине обществото и страната в интерес на техните политически цели и икономически впрочем".
Премиерът е на мнение, че и ГЕРБ, "Атака" и ДСБ, без да имат конкретни данни за бюджетен излишък - "раздухват цифри и манипулират".
USD
CHF
GBP
Nickie
на 02.09.2008 в 13:58:42 #183флагелум, и двете са се приложили, както добре знаеш. Етнически/немски модел и граждански/френски модел. Но без да са в чист вид. Етнически образувалата се нация е формирана на базата на кръвната/етническа връзка. Гражданската на волята на индивидите. Като това е само един от белезите, наред с други, които няма да изброявам.
Бойчо
на 02.09.2008 в 13:55:54 #182Индивид, дефинирай "езотерични изяви".
Sisco
на 02.09.2008 в 13:55:06 #181flagellum dei, ние сме си били християни от самото начало. Това "повизантийчване" го остави з апромитите мозъци. А Станишев е едно гнусно същество, което изпълнява интересите само на русия и др такива...
asi
на 02.09.2008 в 13:53:49 #180Не са с промити мозъци всички, пък и по принцип избягвам да давам такива мнения. Има доста ценни юзери между тях, доста!
Бойчо
на 02.09.2008 в 13:52:38 #179flagellum dei, нито един езически народ не е оцелял до наши дни. Не и в Европа. Нямаше да оцелеем и ние.
индивид
на 02.09.2008 в 13:51:20 #178Ники, той е бил ключът за после. Няма значение дали сте католици, православни, протестанти, мюсюлмани, хиндуисти, будисти, юдеи и пр. Това е в основата на една и съща ПОЛИТИКА, спрямо простолюдието, за да го лиши от индивидуалност и възможност за езотерични изяви.
asi
на 02.09.2008 в 13:50:43 #177flagellum dei, пишеш ли във форума на Войните на Тангра?
Nickie
на 02.09.2008 в 13:48:39 #176индивид, и какво като се обръща към Рим? Сега католици ли сме? И по него време още не се е осъществила схизмата.
Бойчо
на 02.09.2008 в 13:47:16 #175Това пък Торе що за чудо е?
asi
на 02.09.2008 в 13:47:10 #174flagellum dei, какво ше стане ако подминеш незначителното мнение на Медената питка? Изключи го съзнанието си.
Nickie
на 02.09.2008 в 13:46:16 #173ааа, флагелум, тук ще се спори с теб. Каква нация те гони през 9 в.? И дори и след Борис І болярството продължава да съществува. Недей да вземаш даден исторически момент и да го вадиш извън контекста, защото така се тълкува едностранчиво.
asi
на 02.09.2008 в 13:44:31 #172flagellum dei, знаеш ли, че Розетката, която е в НИМ май е фалшива ?
индивид
на 02.09.2008 в 13:44:02 #171А и мога да кажа, че Борис 1-ви започва да оплесква работите в тогавашна България, щом сключва военен съюз с крал Лудвиг Немски и преговаря с него за приемане на християнството в България от Рим. С тази толкова фалшива вяра.
индивид
на 02.09.2008 в 13:42:33 #170Самуиле, по грешка ми се видя, че става дума за Борис 3-ти.
Tsar Samuil
на 02.09.2008 в 13:40:59 #169индивид Регистриран на: 03.05.2008, 04:47 За твое сведение, бащата на Симеон втори- Борис е много нива над сина си и над баща му- Фердинанд, вземи прочети малко за видиш, че Борис е един достоен човек за разлика от ФЕрдинанд и Негово Нищожество Симеон.
asi
на 02.09.2008 в 13:39:58 #168flagellum dei
asi
на 02.09.2008 в 13:39:12 #167Борис I, Ники.
Pierre
на 02.09.2008 в 13:38:28 #166В момента ни управлява точно такъв триумвират - нито Станишев, нито Симеон, нито Доган са българи. С други думи казано "крадецът вика : дръжте крадеца".....
Nickie
на 02.09.2008 в 13:37:50 #165Е, а благодаря, меченце.
индивид
на 02.09.2008 в 13:36:59 #164То Фердинанд се доказа като изпечен българомразец, камо ли сина и внука му...