Темата за изпращане на въоръжение за Украйна би доказала, че все още има живот в настоящото 47-мо Народно събрание. Това заяви в кулоарите на парламента заместник-председателят на ГЕРБ Даниел Митов.
"Един от последните тестове дали има изобщо каквито и да е жизнени сокове в този парламент, е връщането на темата за оказване на военна помощ за Украйна. Това може да бъде направено от някоя от партиите, които все още са част от някакъв управляващ формат - "Демократична България" да речем би могла да се опита да внесе такъв тип решение", каза той.
Причината за изказването му е невъзможността на депутатите да изберат председател на временната парламентарна комисия, която да разследва всички факти и обстоятелства около строежа на "Турски поток" и забавянето на интерконектора с Гърция. Въпреки множеството предложения председател така и не бе избран.
"Безпомощността на правителството вече я виждаме пренесена и в Народното събрание. Това е парламент, който очевидно не може да взима никакви решения. Елементарен избор като определяне на председател на временна комисия не успя да се случи", критичен бе Митов.
halo
на 09.06.2022 в 16:27:49 #3Головодник, на сергията имаше доста партииии...
GolaVoda
на 09.06.2022 в 15:00:51 #2Тези с конкурс по глупост ли ги избираме? -------------------- ние не ги избираме други ги избират.. ние само участваме в процеса под ролята на управлявани... ти не можеш да кажеш, че избираш някого, защото не ти го предлагаш за избор.
maria-ivanova
на 09.06.2022 в 14:00:40 #1Досега четох глупостите на Костадинов, след това на Караджов, сега пък безумствата на Митов. Чакам и Корнелия да пръсне някой бисер. Направо ужас. Тези с конкурс по глупост ли ги избираме?