Протестна декларация срещу проекта за Закон за детето са подготвили четири политически формации.
„АТАКА", ВМРО - БНД, Българска Национално-Радикална Партия и Сдружение „Иван Михайлов - Радко" ще внесат утре декларацията в социалното министерство, след което ще се състои протестен митинг.
Припомняме, проектотекст, гласящ - „всяко дете има право на закрила срещу въвличане в политически, религиозни и синдикални дейности", скандализира вече църква, синдикати и граждани.
Ако бъде приет, този закон ще задълбочи бездуховността и арогантността при възпитанието на българските деца, се казва в декларацията.
Третирането на църквата като нещо опасно и дистанцирането от нея, е терор срещу нуждите на детето да се превърне в достоен гражданин на България, посочват още вносителите.
Според тях законотворците не са анализирали, че църквата въвежда християнския морал и етика, които са жизненоважни за утвърждаване на истински духовни ценности в детския мироглед.
Вносителите искат отхвърляне на „този вреден за българската духовност и душевност проектозакон".
В противен случай ще призовем българският народ да защити по най-достоен начин своите права в областта на духовното развитие на най-младото поколение, завършва декларацията.
Снайпер
на 01.08.2012 в 22:32:11 #4Носете и сопи за самозабравили се подлоги на чужди "демократични" жидоинтереси
Miki
на 01.08.2012 в 22:05:12 #3Ами да, тя църквата деградира успоредно с държавата. Не можело да изолират църквата от възпитанието на децата. Е то църквата с големия си брой хомосексуалисти в редиците си и с корумпираните попове и владици на какво точно ще научат децата?
Почти маймун
на 01.08.2012 в 21:29:11 #2griffin
на 01.08.2012 в 19:20:56 #1секс с малолетки