Името на кризата е ГЕРБ, заяви лидерът на БСП Сергей Станишев пред хилядите събрали се на митинга на социалистите „Червен картон за управляващите".
Хилядите протестиращи размахват плакати и червени знамена. На плакатите пише „Не бъде безразличен, бъди с нас в деня на протеста", „Стига реклама, самохвалство и перчене на мускули", „Днес едно, а утре - друго. Вече никой не ви вярва бездруго", „Стига лобистки закони и шуробаджанащина", „В Япония - земетресение, в България - ГЕРБ", „Дилмано, Дилбойко, кажи ми как се сади картофо", „Господа управляващи, пред винкела всички са равни".
По данни на БСП, 18 500 души са на площад „Батенберг". Няколко души припаднаха още в началото на митинга, но бившият здравен министър Желев се притече на помощ.
Борисов: Целият електорат на БСП се събра на митинг
Още...
Бившият премиер поиска оставката на „некадърното, крадливо и неспособно да управлява България" правителство на Бойко Борисов. Станишев посочи, че социалните и съсловни протести са станали ежедневие у нас и причина за това е политиката на правителството на ГЕРБ.
Управляващите не са спазили обещанията, поети пред лекари и земеделски стопани, изтъква бившият премиер, като по думите след съсловните протести е нужно да има и политически, който да покаже на Бойко Борисов, че даже той не може да пречупи волята на обединения народ.
Сергей Станишев благодари на събралите се на пл. „Батенберг" симпатизанти на БСП, както и на тези, които не подкрепят политиката на левицата, но са дошли, тъй като им е писнало от Бойко Борисов.
Соцлидерът каза още, че управляващите си намират непрекъснато оправдания за некомпетентността си като предишното правителство, световната криза, а последният виновник за утежнената икономическа обстановка в страната е Муамар Кадафи. Това е правителство на едни смешници, посочи още той.
Според лидера на БСП за една година при добро управление на страната, според Станишев, в държавната хазна могат да влязат над 1 млрд. лв. приходи. Нуждаем се от спасителен план за България, заяви той. Какво се случва утре? Отговорът на този въпрос, според Станишев, е важен в момента.
Той предложи 1 април да бъде обявен за ден ГЕРБ и призова тогава всички социалисти да се смеят на управляващите. Ще направим България по-добра без ГЕРБ, обеща той.
В началото на днешния митинг Румен Овчаров заяви: „Днес е началото на пролетта на нашето недоволство". Според него правителството проваля всичко, до което се докосва. Най-тежкият провал на това правителство беше социалната политика, заяви Овчаров.
Като провали на ГЕРБ той посочи още отклоняването на еврофондовете, провалите в здравната, образователната и земеделската политики.
Ние сме тук доведени от отчаянието, посочи председателят на социалната комисия в парламента Драгомир Стойнев. Според него ГЕРБ са забравили, че в България има хора. За година и половина ГЕРБ унищожи устоите на социалната държава, смята той. Младите хора станаха чужди на правителството на ГЕРБ, смята Стойнев. Той посочи, че всеки четвърти младеж у нас е безработен.
Държавата е пред социална пропаст, смята той. Трябва с цялата си сила и енергия да се борим да падне това правителство, призова той.
Пред трибуната, обърната към площада пред БНБ, има два празни хладилника, които символизират замразените доходи на българските граждани. На тях социалисти са оставили своите послания до управляващите. На една от бележките пише „Гладни сме", „Дянков, ходи се", „По-високи пенсии".
Още час преди началото на протеста високоговорителите огласяваха площада, редувайки рок-елегиите на „Епизод" по класически текстове на Вазов с хитовете на Ал Бано и Ромина Пауър, датиращи от младостта на голяма част от „червения" електорат. Дочува се и новата песен на Слави Трифонов "Няма такава държава".
Допълнителен колорит на столичния център придават и рокерското сборище, паркирало моторите си пред катедралния храм „Св. Александър Невски", както и запалянковците на швейцарския национален отбор, който довечера играе с родните „лъвове". Швейцарските фенове с червените си екипи се вписват идеално в предстоящия протест на БСП.
Центърът на София е отцепен от органите на реда, като в района има силно полицейско присъствие. Десетки полицаи регулират движението на прииждащите автобуси. Припомняме, че днешният протестен митинг е под надслов „Червен картон за управляващите" и е насочен срещу политиката на ГЕРБ и правителството на Бойко Борисов.
Nikolova
на 28.03.2011 в 12:00:49 #225Преди години,когато Бойко обещаваше какви ли не глупости за да бъде избран за кмет,обеща не 1,а 2 сметища,не 1,а 100 завършени магистрали,резултатът можем да видим всички ние,но за съжаление не за дълого,защото скоро ще ни умори с тези безуни цени...трагедията е пълна,дано скоро избирателя се сети и се зачуди за кого точно да гласува следващия път.
gruhhhh
на 28.03.2011 в 10:17:41 #224докато не смачкаме комуноидните гниди, България няма да се оправи !
Asparyx
на 27.03.2011 в 11:11:56 #223сеирджия
на 27.03.2011 в 08:47:29 #222СтаниШ, СтаниШ, юнак балкански, от сън дълбок се събуди...
US
на 27.03.2011 в 05:52:18 #221Baj Ivan | 27.03.2011 04:28 Името на кризата е ГЕРБ, реват хиляди в София, А името на разрухата довела до кризата се казва БКП( СДС+ БСП+ДПС+ДСБ+НДСВ). Всичко от котилото на Държавна Сигурност. --------------------------------------------

ZSZ
на 27.03.2011 в 05:48:19 #220Името на кризата е ГЕРБ, реват хиляди в София ========================= Ще реват я, и още ще реват - нали им спряха кранчето....
ZSZ
на 27.03.2011 в 05:40:24 #219С машината на времето дръпнахме един час...
Justice for ALL
на 27.03.2011 в 05:37:41 #218Baj Ivan,
Много добре казано. Разбира се на този комсомолски секретар от снимката ще му трябват още едни избори, за да разбере, че е на дъното.
Лесно е разбира се да сочиш с пръст някой и да казваш, че е винове, когато хората са отчаяни. Много по трудно е да правиш всичко възможно да вдигнеш икономиката на една срината от комунета държава на крака и да я направиш модерна и конкурентноспособна. А правителство прави точно това: инфраструктурата се строи с рекордни темпове и предсрочно, причличат се чуждестранни инвеститори постоянно, финансовата стабилност се държи в разумни граници както го иска ЕС, спазват се правилата и се отблокират парите от ЕС, които след това се харчат по предназначение (за разлика от това, което правеше крадливата Столетницата и останалите издънки от тройната кражба - Доган и Симо), и т.н.
Не оставяйте тая гадна паплач, която прогони децата ви в чужбина с глад и мезерия да вземе пак властта. Бой по тиквите им. ГЕРБ или Атака. Всички останали са просто издънки на бившата ДС.
ImperatorA
на 27.03.2011 в 05:35:20 #217Името на кризата в България: некадърност, продажност, световни банки, глобализъм. Няма комунисти, няма гербери, няма жълти, няма пембяни.
astral-projection
на 27.03.2011 в 05:30:30 #216кви са прости овце всички, не е истина. мизерията наистина стопява мозъците на масата. нищо чудно, че всеки който дойде на власт еб3 народа както си пожелае.
Baj Ivan
на 27.03.2011 в 05:28:40 #215Името на кризата е ГЕРБ, реват хиляди в София, А името на разрухата довела до кризата се казва БКП( СДС+ БСП+ДПС+ДСБ+НДСВ). Всичко от котилото на Държавна Сигурност.
x-man
на 27.03.2011 в 05:06:23 #214Уф най мразя като почнат да бутат часовниците........ гадни тъпанари еуропейски говеда.

x-man
на 27.03.2011 в 05:00:45 #213Има да се пулите като Станишеф и Боко си стиснат ръцете в името на България
.
x-man
на 27.03.2011 в 02:55:24 #212Сега ше ви издам една тайничка, в следващия парламент ГЕРП и БеСиПе ще са коалициика.
Боко тиквончика върви точно по пътя на своя кумир царО
.
x-man
на 27.03.2011 в 02:49:50 #211Ха ха ха........ цоциалистите май не са си пили хаповете скоро
.
При тях нямаше да е по добре.......... всъщност няма никакво значение кои ще са политическите лица, в България през последните 22 години, управляват едни и същи. Няма значение ПРОСТИЯ народец за кого ще гласува, дали за тиквата или за станиШЕФ
.
na vseki mm
на 27.03.2011 в 02:29:05 #210казвам ви в следва6тите хиляда (1000) години ... и не се ебавам Сержи 6те ви оправи.... вси4ки
nqgo
на 27.03.2011 в 01:59:08 #209ZSZ | 27.03.2011 01:49 консултира ли се с личния си психиатър
щото е опасно да си спираш лечението така с това "НЯМАМ НУЖДА"
на 4-ти километър знаят ли

na vseki mm
на 27.03.2011 в 01:56:28 #208поздрави на вси4ки пияни. БСП 6те управлява тази страна в следва6тите 1000 години свиквайте..
ZSZ
на 27.03.2011 в 01:53:01 #207rado907 | 27.03.2011 01:50 nqgo, nqgo ПИЙ СИ ХАПЧЕТАТА Толкова си тъп, че си мислиш, че ще минеш с този ник... Ае у лево
rado907
на 27.03.2011 в 01:50:04 #206ZSZ, не, просто ми е противен. Но на тебе щом ти харесва продължи да му правиш свирки.