"Има такъв народ" внесе документи в Централната избирателна комисия за регистрация за участие в предсрочните парламентарни избори, насрочени за 19 април.
Пред журналисти заместник-председателят на парламентарната група на партията Тошко Йорданов заяви, че формацията влиза в кампанията с ясна политическа програма и приоритети. По думите му страната е изправена пред важен избор, който трябва да бъде направен от гражданите.
"Отиваме на избори. Българите решават. Ние сме с ясни консервативни ценности", подчерта Йорданов.
От "Има такъв народ" заявиха, че ще се противопоставят на опити за прикриване на действията на кабинета "Петрохан" и ще настояват за финансова дисциплина, включително изготвяне на балансиран държавен бюджет в следващия парламент.
Сред заявените приоритети на партията са още защита на традиционния модел на семейството, противопоставяне на еднополовите бракове и провеждане на по-строга политика по отношение на нелегалната миграция.
USD
CHF
EUR
GBP
shtimpo
на 26.02.2026 в 16:56:54 #1“защита на традиционния модел на семейството” …докато НСО пази туловищата на “Буда” и “Шиши” благодарение на тях
…всред други подобни чутовни “подвизи”