Ицо Хазарта е част от листите на "Продължаваме промяната" на Кирил Петков и Асен Василев. За решението си певецът и продуцент потвърди с фейсбук пост на личната си страница.
Ицо Хазарта от години е известен с редките си, но много остри включвания на политическа тематика и до този момент с постовете си предимно е изказвал ангажираността си към дясното пространство. Текстовете на песните му са социално ангажирани.
Сега той се кандидатира за народен представител в 47-то Народно събрание и ще бъде водач на листата на "Продължаваме промяната" в 25 МИР - София. Там се очертава оспорвана битка, тъй като и бившият премиер Бойко Борисов води листата на ГЕРБ в района. В този район водач на листата за БСП е и лидерът Корнелия Нинова, а се очаква и листата на ДБ да оглави Христо Иванов.
В поста си Ицо Хазарта разказва за първата си среща с Кирил Петков в изследователския му център. Инициативата е дошла от Петков с телефонна обаждане. Срещата продължила два часа и Ицо Хазарта бил впечатлен. "Познавам доста български политици и честно казано - бях изненадан. Изненадан както от начина, по който този човек разсъждава, така и от факта, че за първи път виждам подобна личност в българския политически живот."
Ето какво още споделя Ицо Хазарта:
"Имам хубав живот. Имам невероятна жена и три прекрасни дъщери. От доста време изкарвам добри пари от бизнеса си. Песните на ЪПСУРТ от години ги знае наизуст половин България. Соловият албум, който издадох през 2019 е най - продаваният албум в страната през последните десет години. Имам вече над 2000 концерта и участия в България и в други европейски страни. Рекламни договори, участия в успешни телевизионни проекти и какво ли още не.
Всичко това, което изброих, го дължа на страната ми. На българския език, на българите, които купуват билети за концертите на ЪПСУРТ и за моите. На хората, които купуват нашите албуми. Истината е такава - ако не е България, аз съм никой.
Много често в последните години си казвам - добре бе, правиш песни. Понякога дори стават хубави. Даваш интервюта, пишеш статии и статуси, хората ги харесват и ти се радват. Изкарваш пари, гледаш си кефа и си живееш живота. Да, ама в България има много неща, които не ти харесват. Променяш ли нещо с тия песни, с тия интервюта и статии?
Нищо не променяш.
Изпитвам истински ужас от мисълта, че един ден ще се обърна назад и ще видя как никога не съм посмял да рискувам своя хубав живот в името на нещо по - голямо и важно. Никога не се опитах да помогна на страната, която ми даде всичко, а аз не ѝ дадох нищо. Седя и си казвам - не се занимавай с идиоти. Да, но идиотите нямат нищо против да се занимават с мен. С децата ми, с близките ми, с приятелите ми. С хората, заради които ме има мен.
Проверих доста обстойно кой е Кирил Петков, както и какво е свършил за четирите месеца, докато беше служебен министър. Разговарях доста пъти с него и с Асен Василев. Проведох много дълъг разговор с един техен съмишленик - професор и истински успял човек, невероятно интелигентен и международно признат учен.
Мислих много, посъветвах се с близките ми, както и с други хора, на които държа и вярвам, и взех решение.
Кандидатирам се за народен представител в 47 - то Народно събрание. Ще бъда водач на листата на "Продължаваме промяната" в 25 МИР - София. Надявам се и вярвам, че ще ме подкрепите.
Благодаря за вниманието!"
Striker
на 12.10.2021 в 14:38:34 #4Поредното доказателство, че никога не е късно да станеш за резил...сори Ицо, ама си е така. Не, че си блестЕл с ЕнтелЕкт, ама да се хванеш с тоя червен бушон КимЧенУн Харвардо, си е пълно дъно. Иначе песничките ти си ги биваше. Жалко, ама ГГЗ, нали знаеш
ivaylo-mladenov
на 12.10.2021 в 12:51:48 #3Напълно очаквано-отдавна правеше заявка
maria-ivanova
на 12.10.2021 в 11:27:42 #2Ицо, Ицоо... и ти ще се оплакваш после, както Нешка Робева от Береков, че си се заблудил. Само че тебе те харесват много млади хора и ще се повлекат по тебе, та вредата ще е по-голяма. Мислете бе хора, мислете, не вярвайте на сладки приказки. Мислиш, че като седнеш в парламента нещо ще промениш? Нищо подобно, изкуството е много по-силно оръжие и там сам решаваш как. Е, може и да спечелиш някакви пари, но ще загубиш себе си и най-вероятно уважението на хората.
Legalen
на 12.10.2021 в 11:19:50 #1Звучи убедително! И защо не? Бьлгария се нуждае от млади политици, които още не са покварени! На старата гвардия с апартаментите, шкафчета с кюлчета и револвер, кьщи за гости, Магнитски, Пандора, «Ало , Банев» и така до безкрайност, вече се наситихме.