"На политици от миналото, пропаднали политици, като говорят глупости е добре да им се отговори."
С тези думи финансовият министър Симеон Дянков коментира в кулоарите на НС емоционалния дебат между него и Корнелия Нинова по време на парламентарния контрол.
Той недоумява как някой, "който не може да чете до 7, на някакъв етап е бил дори зам-министър.
Припомняме, по време на контрола Нинова обвини кабинета, че 7 месеца Междуведомственият съвет по въпросите на военнопромишления комплекс не е работил.
В реплика на това Симеон Дянков обвини Нинова, че не може да брои, защото от юли до януари са 6, а не 7 месеца.
"Дори в репликата й към мен Корнелия Нинова излъга", категоричен бе Дянков. "Тя е била уволнена от нейното правителство на 5 май 2007", припомни финансист номер 1.
"Хубаво е хората да говорят с факти и е хубаво да могат да броят до 10, поне толкова пръсти имаме", допълни още той.
"Ако това не могат да направят, тогава защо са в политиката", недоумява Симеон Дянков.
По думите му Корнелия Нинова, Сергей Станишев и Румен Овчаров са хора от миналото с големи корпоративни интереси, които той засегнал с водената от него политика.
"Като финансов министър аз явно действам в техен ущърб", предположи Дянков.
"Аз трябва да действам за средния българин, а не за политици от нашето минало", категоричен е той.
USD
CHF
GBP
thunderlord
на 05.02.2010 в 15:55:40 #77мешуга | 05.02.2010 17:52 Той е зубрач и ЗКПЧ, такива не крадат... Те са не способни на активни самостоятелни действия...
Абсолютно вярно...Жан Виденов беше същия...навремето ме изгони от един лагер-школа 
alterin
на 05.02.2010 в 15:54:46 #76мешуга | 05.02.2010 17:52 Що, гледай колко активно се изказва.
cecof
на 05.02.2010 в 15:49:59 #75my name - всеки си има мнение. Моето мнение е че човека си върши работата. Всеки може да сбърка не там е проблема. Проблема е когато човек върши умишлени грешки - като кражби и заменки. Там е разликата от балканските капацитети.
nikopro
на 05.02.2010 в 15:47:22 #74Този пич ме кефи от всякъде.
alterin
на 05.02.2010 в 15:46:26 #73По-глупавичките обичат да обиждат по-умните на "зубрач".
my name
на 05.02.2010 в 15:33:13 #72cecof | 05.02.2010 17:29 ___________________________ погрешно заключение , този не е просто некадърен, той е супер топ некадърен, ако искаш да ти припомня някой негови действия, които доказват некадърноста му
))
cecof
на 05.02.2010 в 15:29:28 #71my name - всеки изпаднал икономист в България иска да се докопа до поста му и се смята за по велик - това е балкански манталитет. За това плюе не защото Дянков е некадърен.
жунгръц
на 05.02.2010 в 15:27:56 #70В статията , в която Боци съвсем ясно показва , че не зачита закона, почти никой не коментира. В статията, в която хистеричният ни пицар се е изказал каруцарската - близо 100 коментара с възхищение Показателно за структурата и нагласите на матрЯла Божееееееееееее, колко мъка има по тоя свят
my name
на 05.02.2010 в 15:26:47 #69cecof __________________ икономическо пич, и всеки средно грамотен икономист се смее през сълзи на изцепките на този " топ " пълно невежество даже и за администратор не става
cecof
на 05.02.2010 в 15:23:09 #68my name - чудя се ти какво образование имаш за дадеш точна оценка на Дянков. Аз съм много доволен от Дянков. Супер пич е и действа директно. Писна ми от псевдо спецове като Овчаров който участваше в извличането на страната.
JelioJelev
на 05.02.2010 в 15:22:50 #67Дянков е време да започне да мисли не само за това как да отговаря оригинално на нападките срещу него ! Държавата ни върви към неминуем фалит, а той е винаги заинтересуван какво е направило предното правителство, къде е било сбъркало. Всичките са едни и същи, търсят грешката в другия! Еми време е за някаква промяна на промяната не може през целия този преход да гледаме едни и същи актьори в различни роли! А отностно Дянков, не знам какво може да се говори за човек, който е фалирал 2 държави в Африка като икономически съветник...
жунгръц
на 05.02.2010 в 15:22:24 #66S1lv3r | 05.02.2010 17:13 Хахахах ти наистина си много тъп човек, чак ми е жал! Наясно ли си, че няма как всички заменки да са незаконни.Само че на теб ти е удобно да ми покажеш тая статия, която вече я четох.И е още по-удобно да пропуснеш : "Тези, които както главният прокурор каза, са извършили престъпления, влизат в затвора. Каквото за едните, такова и за другите" Дано пълната ти с купони за хляб и кисело мляко от 88година, глава го проумее сега: Колкото и тука да ми се пениш, рано или късно твойте хора, ще отидат на едно и също място. Досещаш се сам къде! =============================== Нямам мои хора и това е една от основните причини Боци, да ми е толкова смешен. И аз чакам някой да бъде наказан подобаващо, но няма воля. Вече 7 месеца, а можаха да измислят само една справка от ДАНС, която станишев не бил върнал, а и тоя казус се засра. А за масларката да не говорим. Дадоха си имунитета хората и самите те чакат с нетърпение. Всеки ден разбираме от тиквата, че са изчезвали милиони не по предназначение. И няма нито едно повдигнато обвинение
И ти приемаш всичко казано за чиста монета!?!?! Не говори добре за теб. Когато се докаже нещо и някой влезе на топло, браво и от мен. Бойко ли е човека, който решава кои заменки са незаконни?
Трети пост подред не спираш да ме хулиш, което не е присъщо на уверен в позицията си човек.

my name
на 05.02.2010 в 15:18:47 #65cecof | 05.02.2010 17:16 ____________________________ да бе той много сериозно говори ама глупости, прдставям си щом този неграмотник е в топ 100 на свтовната банка какво оставва за тези след него
)))
Бойчо
на 05.02.2010 в 15:14:57 #64Панта, истината боли, какво да се прави.

my name
на 05.02.2010 в 15:14:50 #63И тоя ми бил топ - икономист
топ глупак си ти Дянков, елементарна идея си нямаш от икономика и финанси, само глупости ръсиш
S1lv3r
на 05.02.2010 в 15:13:29 #62Хахахах ти наистина си много тъп човек, чак ми е жал!
Наясно ли си, че няма как всички заменки да са незаконни.Само че на теб ти е удобно да ми покажеш тая статия, която вече я четох.И е още по-удобно да пропуснеш : "Тези, които както главният прокурор каза, са извършили престъпления, влизат в затвора. Каквото за едните, такова и за другите"
Дано пълната ти с купони за хляб и кисело мляко от 88година, глава го проумее сега:
Колкото и тука да ми се пениш, рано или късно твойте хора, ще отидат на едно и също място.
Досещаш се сам къде!
pantafil
на 05.02.2010 в 15:11:35 #61Бойчо, тоя е простак като теб.
nono
на 05.02.2010 в 15:09:55 #60До тук се справя добре и говори още по-добре особенно когато казва истината в очите на пропадналите политици а те предимно всички в парламента са такива.Не съм сигурен дали ще оправи България, защото батака е голям и след него няма да дойде по-честен,но поне ме кефи, че действа по американски.За българина с промития мозък тези негови действия са чужди и неприемливи.

жунгръц
на 05.02.2010 в 15:08:06 #59Силвър, като казваш че са забранени заменките, имаш предвид, че са узаконени ли? Премиерът Бойко Борисов защити депутата от ГЕРБ Емил Димитров за участието му в заменки. Темата и днес бе водеща сред парламентарните групи в парламента. Още вчера в късния следобед се появи информацията, че най-голяма сделка за заменка е извършена от Димитров. По времето, когато това е станало, той не е бил депутат, изтъкна министър-председателят. По никакъв начин това, че има заменка и той, не променя отношението към него в сравнение с всички останали, които имат заменки.

Uau
на 05.02.2010 в 15:07:13 #58До тук се справя добре и говори още по-добре особенно когато казва истината в очите на пропадналите политици а те предимно всички в парламента са такива.Не съм сигурен дали ще оправи България, защото батака е голям и след него няма да дойде по-честен,но поне ме кефи, че действа по американски.За българина с промития мозък тези негови действия са чужди и неприемливи.