Всички видяхме, че парламентът може да работи. Това заяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова, цитирана от Нова телевизия.

Според нея въпреки фрагментацията всяка парламентарна група можела да представи от трибуната това, което смятала за важно.

Относно темата за Комисията за противодействие на корупцията (КПК) Киселова посочи, че има приети процедурни правила за избор на членове и докато законът е действащ, се върви по тези правилата. Тя добави, че ако има промени, парламентът ще се съобрази.

За заявката на депутата от ПП-ДБ Атанас Атанасов, че ще й бъде поискана оставката, шефът на НС коментира, че това е една от темите, по която от опозицията могат да намерят общ език и предположи, че това е причината да я поискат в края на сезона.

Наталия Киселова коментира и изказването на Атанас Зафиров за това, че Илияна Йотова е възможния кандидат за президент на БСП, като подчерта, че догодина по това време на Бузлуджа ще бъде представен кандидатът за президент на "БСП- Обединена левица", а дотогава трябва да се спазят процедурите в коалицията за номинация.

Атанас Зафиров: Илияна Йотова е възможен кандидат за президент на БСП

Атанас Зафиров: Илияна Йотова е възможен кандидат за президент на БСП

КПК може да се закрие, ако се намери начин да не се загубят парите по ПВУ