Искам още в първите дни, след като стъпя в Народното събрание, да се захвана с промените, които ще дадат на фирмите, на микрофирмите да дишат по-леко.
Това заяви водачът на листата на "БСП - лява България" за Бургаски регион Петър Кънев, като допълни, че през изминалата година е била премахната инвентарната книга, която допълнително е затруднявала бизнеса.
По думите му, сега ще настоява да се премахне графикът за отпуските, а може и отработването на почивните дни.
Нещо реално вече трябва да се случи. Нека оставим бизнеса да диша, а не да го товарим с излишни документи, които трябва да попълва и след евентуална проверка, ако не представи необходимите документи, да отговаря на въпроса „И сега какво правим?”, каза още Кънев.
По думите му с тази бумащина се дава храна на корупционната верига и добави, че около 20-30 % от проблемите на бизнеса са законодателни.
Припомняме, графикът за отпуските бе въведен от ГЕРБ по време на кабинета „Борисов” след оплакване на синдикатите, че много от работещите имали изостанали дни отпуск, който не ползват.
По-късно лидерът на БСП Миков коментира на брифинг в Бургас, че решението на служебното правителство да бъдат финансирани със 750 мил. лева проекти по програмите „Околна среда" и „Регионално развитие" е едно категорично доказателство, че апокалиптичните рисунки на финансова буря, на финансов апокалипсис, не са верни.
По повод поведението на кандидатите на ГЕРБ през последните няколко дни, Миков коментира, че се надява по някое време ГЕРБ да се върнат в кампанията, а не да се оправдават после с лошите си резултати, че са били с ботушите в калта.
Хубаво е да се помага, но да не е показно, коментира още Миков и добавя, че трябва да се дозира всяко нещо, в това число и политическият ПР.
Според него не политическите послания и разговори ще бъдат доминантни по време на настоящата предизборна кампания.
Oliver
на 12.09.2014 в 19:49:21 #3Боклуци-червени ,сини,жълти,зелени,пенбени,лилави и т.н. А нормални хора дали има?
Bobby_gBG
на 12.09.2014 в 13:34:41 #2А къде спяхте през последните 12 месеца докато бяхте на власт, та не го махнахте този график другари червени боклуци? Какво ми се държите сякаш сте били опозиция, докато реално бяхте излъчили правителство?

biz boy
на 11.09.2014 в 18:46:29 #1Че да го бяха махнали докато бяха на власт.