Не влизаме в чакалнята на Еврозоната, защото нямаме изгода да го правим.
Това заяви след правителственото заседание финансовият министър Симеон Дянков.
От 2009 г. се случиха лоши неща за Еврозоната, отбеляза той. Неговата позиция е, че нямаме изгода от такава стъпка.
Ще изчакаме докато стане ясно какво точно става в Еврозоната, каза Дянков и коментира, че има доста голяма несигурност дори по теми, по които хората и лидерите са съгласни.
„Нямаме изгода да бързаме. Имаме само потенциални негативи. Затова ще изчакаме да се успокоят нещата", категоричен е Дянков.
USD
CHF
GBP
hana-sofia
на 11.07.2012 в 13:40:22 #21Браво на Дянков! Точно така трябва.
Tupan
на 11.07.2012 в 13:34:05 #20щом комунистите и "тъмно сините" комунисти ревнаха, значи всичко е ок!
Lomski
на 11.07.2012 в 13:15:48 #19"Не влизаме в чакалнята на Еврозоната, защото нямаме изгода да го правим."
Ох! Дойде им акъла! 
Nik604
на 11.07.2012 в 13:14:08 #18big papa измисляш си вече яко...
Julio
на 11.07.2012 в 12:55:46 #17минувач, неприятно ми е да го отбележа но посредствеността на тиквата и "елита" му ви докараха дотам че да защитавате откровенно атакджийски тези...
Julio
на 11.07.2012 в 12:45:30 #16минувач, С какво точно България ще подпомогне закъсалите Гърция, Испания и т.н.? С пари? Които ще вземе/изкара от? Май требва времнно да спрете да слушате флик та да вземете да влезнете в реалността. Тъй мисля аз. Прекалено дълго ви набиваха че тук е некъв рай в празните главички и вие взехте че повервахте накрая...
Legalen
на 11.07.2012 в 12:40:29 #15Цитат: "От 2009 г. се случиха лоши неща за Еврозоната, отбеляза той. Неговата позиция е, че нямаме изгода от такава стъпка. Ще изчакаме докато стане ясно какво точно става в Еврозоната, каза Дянков" -------------------------------------------------------------------------------- Това че се случиха лоши неща още преди три години го знаеха и децата! А защо нашите политици до преди няколко месеца (Бойко, Дянков, Плевнелиев и сие) ни обещаваха светли бъднини в Еврозоната? Боже пази България!
Пища Хуфнагел
на 11.07.2012 в 12:34:32 #14Big Papa tm | 11.07.2012 12:44 Защото е печен не остави пари от фискалният резерв, за да плати дълга, а ни нахлузи нов дългов хомот на врата. Затова ли е печен този нещастник??? * * * Печен е, защото кара червените маргинали да пищят. Ако искаш, дай да направим сделка - аз ще плащам "дълговия хомот" на Дянков, а ти плащай АЕЦ "Белене". Навит ли си?
Минувач
на 11.07.2012 в 12:30:53 #13Само тези, които мразят страната си ще искат да я потопят в еврозоната, за да трябва да подпомага затъналите икономики на Гърция, Португалия, Испания (че и Италия...)! Този ход на Дянков се очакваше отдавна. До сега не е правил грешни стъпки. В началото се отпускаше да говори повече, отколкото трябва за един министър на финансите, но вече започна да узрява.
Julio
на 11.07.2012 в 12:20:54 #12григо, ти като по-"образован" нема ли барем тогаз да препоръчаш на флик да отвърже борда от еврото и да ни закачи за северно-корейският вон (ако така се казваше валутат им). Така дето се вика ще запазим стабилността на лева от таз пуста "нестабилна" еврозона... Пък и ако не са изкупили еврооблигациите можем бързо да ги направим рублообликации - ей така за по-сигурно...
Като герберските идиоти нема други... 
отдалече
на 11.07.2012 в 12:13:03 #11Идат избори и Рапона ще почне щедро да разрава пръжолки на кенефистанския матрял. При това положение бюджетът ще бъде издънен и не можем да покрием фискалните изисквания. Затова сега решиха, че гроздето е много кисело...
grigo
на 11.07.2012 в 12:10:01 #10Тия дето го храните сте ебаси тъпите цървули! Много ясно че сега не е оферта да се влиза в еврозоната глупаци, почетете и се образовайте малко преди да се подавате на гнусните комунистически манипулации. Ей тва с такива тъпаци по тия ширини вечно ще ни управляват комунисто-мафиотите от ДС
Julio
на 11.07.2012 в 12:04:34 #9Отказваме се от Еврозоната Превеждам: Прекалено сме тъпи и некъдърни и затова гроздето е кисело.
dk
на 11.07.2012 в 11:55:02 #8А бе аз откога ви разправям, че гроздето е кисело!
Балканец
на 11.07.2012 в 11:08:27 #7Което ще рече, че най-вероятно Германия ще излезе от Еврозоната, а след нея и някои други. И после ще има Германска Империя. Може пък за добре да е.
Зъболекаръ
на 11.07.2012 в 10:57:18 #6Big Papa tm курво мръсна умри !
KiroGovedoto
на 11.07.2012 в 10:45:56 #5Big Papa tm хубваото в интернет е, че всеки може да бъде какъвто си поиска...за това ми е чудно защо си избрал да си пълен олигофрен?
umen_ vlad
на 11.07.2012 в 10:38:15 #4Правилно, Дянков е печен...Ей,умния пич си е умен! Извадихме късмет с този министър на финансите!
Архангел
на 11.07.2012 в 10:38:10 #3Защо ще подава оставка? Нещата са се променили и той е реагирал адекватно, като е променил позицията си съобразно новите обстоятелства
Архангел
на 11.07.2012 в 10:34:00 #2беше крайно време!