Тежестта на политиката за изхода от кризата не трябва да се стоварва върху социално слабите слоеве, това посочи президентът Георги Първанов в словото си по повод 88 години от смъртта на държавника и земеделски лидер Александър Стамболийски в местността "Янини грамади".
В словото си той направи паралел между днешното управление и управлението на страната през онзи период.
Днес много често се оплакваме от това, че има криза и че е много трудно да се управлява по време на криза. Да се запитаме обаче в какво време управляваше Стамболийски и БЗНС - време на възможно най-тежка национална катастрофа, заяви държавният глава и допълни: „Стамболийски успя и то за много кратко време, защото положи в основата на своето управление няколко много ярки ценности мир, труд и образование."
Държавният глава посочи, че трябва да засвидетелстваме признание към всички онези, които са дали своя принос за развитие на българската нация и почит към жертвите на репресивните режими, независимо от кой период.
Според Първанов консолидираното земеделско движение би могло да се превърне в онзи особено важен фактор за формирането на нова национална земеделска политика и в отстояването на друга визия за развитието на политическия живот на страната.
gruhhhh
на 13.06.2011 в 09:57:42 #5каквото и да говори агент гоце скоро ще ни освободи от политическото си присъствие.
Justice for ALL
на 12.06.2011 в 22:41:15 #4Тая държава е била най-добре само когато свободията на такива като Гоце да лаят е била отнемана за определено време. Ако вземат да вкарат всички кравопийци-комуняги с дебелите швейцарски сметки в панделата, България ще дръпне за отрицателно време.
Минувач
на 12.06.2011 в 17:22:28 #3Защо Георги Седефчов не даде един пример, където след управление на БКП/БСП да не е имало криза!?
мирча
на 12.06.2011 в 16:45:35 #2„В аферата “Деклозиер” били замесени 3 / 4 от депутатите ни по това време. Лионер Винер, Иван Буров (председател на управителния съвет на Българската търговска банка), Георги Губиделников (народняк, главен директор на Българска търговска банка), д-р Никола Генадиев (лидер на една част от Народнолибералната партия) и неговият брат Павел, Юрдан Йонов, Иван Халачев, Марко Турлаков, Александър Шаренков, Александър Стамболийски, Александър Димитров, Райко Даскалов и др. създават по нареждане на Деклозиер голяма мрежа от агенти в страната. Наемат със светкавична скорост складове и започват изкупуването на житно зърно в изключително големи количества. Това трескаво пазаруване трае до 16 октомври - цели петнадсет дни след като страната е влязла във войната на страната на Централните сили.” Напълно си прав, както се вижда и тогава такъв е бил духът на „управляващия елит”. От коя партия си няма значение, най-важното „е да си вътре в палачинката”. http://www.monitor.bg/article?id=61272
dddddd
на 12.06.2011 в 15:56:41 #1Нормално е президентът на всички небългари да дава за пример един предател като Стамболийски. "Деклозиеровата афера е сред скандалните страници от българската история. Според най-разпространената й интерпретация, през 1915 г., докато България все още пази неутралитет, Франция решила да изкупи цялата българска житна реколта, за да принуди заедно с Англия България да се включи във войната на страната на Съглашението, без да поемат ангажименти за българските претенции относно Македония. За целта френският търговец Фернан дьо Клозиер, кредитиран от "Париба", платил на дузина наши политици от опозиционните партии, предимно либерали и функционери на БЗНС, и наистина успял да изкупи реколтата. Правителството на Васил Радославов надушило аферата и на бърза ръка национализирало всичкото жито, въпреки че е било платено от Дьо Клозиер, а продажните политици се озовали в затвора и се разгорял скандал от европейски мащаб."