Министърът на вътрешните работи Румен Петков ще създаде нова криминално-разузнавателна дирекция в МВР, която ще поеме част от функциите на Националната служба за сигурност, съобщи Дарик радио.
Предложението за структурата, която ще заработи, след като НСС премине към бъдещата Агенция по сигурността, е било одобрено от ръководството на БСП.
Новото звено в рамките на МВР ще поеме част от функциите на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност" и в частност - борбата с икономическата престъпност. Румен Петков е подчертал пред колегите си от БСП, че за дирекцията няма да е необходим нов щатен състав и бюджет, тъй като тя ще бъде създадена чрез вътрешно преструктуриране във ведомството.
Като важна част от работата на новата дирекция е предвидено осигуряването на логистиката на бъдещата Агенция по сигурността.
Според концепцията Агенцията ще има оперативно-издирвателни функции и право да ползва технически средства за такива цели, а криминално-разузнавателната дирекция на МВР ще извършва обиски и ще арестува изобличените в корупция лица.
В първите дни на новата сесия на парламента законопроектът за създаване на Агенция по сигурността ще бъде съгласуван с НДСВ и ДПС и ще влезе в комисията по вътрешна сигурност и обществен ред.
Karaman
на 29.08.2007 в 20:25:55 #4typicalblond
на 29.08.2007 в 19:52:55 #3пеше
на 29.08.2007 в 19:47:13 #2keke25
на 29.08.2007 в 19:21:10 #1