Аз не искам от тях да се обичат. Аз искам вицепремиерите да се мразят, да са скарани, за да е сигурно, че никой и от никъде не покровителства нищо.
Така премиерът Бойко Борисов коментира в ефира на Нова телевизия и БиТиВи оповестените вчера скандални записи на разговори между финансовия министър Симеон Дянков и шефа на Митниците Ваньо Танов.
Според Борисов това е атака на опозицията, чиято цел е да спрат България за Шенген, защото това ще бъде тежка загуба за ГЕРБ преди изборите.
Частна фирма стояла зад записите на Дянков, Танов и Горанов
По думите му за тези действия се говореше от месеци и те умишлено се вадят в този момент: „Един чичко дошъл, най-вероятно с каскет и очила, който никой не познава, оставил е един материали."
Премиерът отказа да коментира въпросните записи, тъй като не е сигурен в източника, който според в-к „Галерия" е анонимен. "Г-н Дачков, като един по-хитър човек каза, че даже не е бил в офиса. Да припомним, че преди време Алексей Петров донесе доклад в прокуратурата и ние излязохме и казахме - гражданинът Алексей Петров донесе един доклад и се проверява. Сиреч източникът е ясен", каза Борисов.
Според него "евентуално частна фирма е поръчала тези действия."
Дянков не трябвало да покрива "колосалния дефицит", останал от Тройната коалиция
„Ако обаче приемем, че това е 100% истина - всеки министър, зам.-министър, началник на служба, всички са и ще бъдат подслушвани. Това е работа на службите по контрабандата. Няма какво да се учудвате", подчерта още той.
А и да ви попитам какъв е в случая проблемът?, обърна се Борисов към водещия и допълни: „Ние сме подслушвали висши чиновници, а не както предишните управляващи - журналисти, обикновени хора като бай Петко магазинера например."
По думите му между двамата вицепремиери е имало много тежки противоречия за това колко трябва да се съкрати състава на МВР, както и около финансите на вътрешното ведомство.
Борисов няма да даде на другите да дишат, ако се окаже в опозиция
"Да, водили сме спор на много висок тон по тези въпроси. Аз имам един упрек към финансовия министър - решението с Бюджет'2010 да се „покрие" колосалния дефицит на предишните управляващи. Не трябваше миналата година да покриваме дефицита на БСП. Ние тогава направихме грешка, за да покажем, че държавата е стабилна", заяви премиерът.
Той бе категоричен, че няма никакви съмнения, че Цветанов и Танов са лоялни към него. „Имаше период, в който му казах на Танов - или се разделяш със Антоний Странджев (зам.-директор на Агенция „Митници", бел.ред.) или се разделям с теб. На теб имам доверие, а в другия нямам."
Запитан дали е получавал информация, че има „чадър" на Цветанов над някои фирми, Борисов заяви: „Ваньо Танов да не е някое момиче, че да дойде да си споделя с мен" и допълни, че е ядосан, че до този момент никой нищо не му е казал, а сега „5-6 месеца излиза, че някой е мрънкал, а аз нищо не знам."
Той изтъкна още, че задържаните контрабандни количества цигари през 2010 година е рекордно за страната ни и е 4 пъти повече отколкото общо засечената контрабанда за 2008, 2009 година.
За мен са важни резултатите и задържаните количества, категоричен е Борисов, но подчерта, че от цялото съдържание го притеснява единствено, че МВР покровителства 2-3 фирми. „Докато не им изчопкам всичко, което има и да видим кой какво е говорил, кой кого е покровителствал няма да коментирам, но ако се установи нечия вина, то той ще си понесе последствията, без значение дали става дума за Танов или Цветанов.
Борисов подчерта, че борбата с контрабандата продължава и от понеделник ще се направи сериозен опит за пресичане на злоупотребите с гориво, като касовите апарати на всички бензиностанции ще бъдат вързани директно с НАП: „Няма как да измърдат повече."
Предизборната кампания започна категорично, дори не е свършвала откакто направихме самостоятелно правителство. Атакуват Цецо и Дянков, а Борисов или не е чул, или не е разбрал. Все едно, че съм хванат от гората или живея под някакъв стъклен похлупак. И те това го правят, защото знаят, че съм готов да направя избори веднага, каза премиерът в отговор на въпрос дали е даден старт на предизборна кампания 2011.
"Ако искат сега избори - готово и те знаят, че тези избори са изгодни днес за мен, но не са изгодни за България," заяви Борисов и допълни: „ Аз мога да събера 20, 30 или 40%. Но с тези проценти в парламента, ще създам такава група, че няма да им дам да дишат."
Иначе премиерът бе категоричен, че не планира рокади в правителството през следващите месеци, освен ако някой не се издъни.
В заключение министър-председателят се оплака, че почти не спи. Причината за това е, че: „Трябва да издържим. От всичко това, което виждам, че се готви да се направи и изолацията, в която ще изпадне след това държавата - ето това все още ме държи буден и през нощта, за да имам хъс да устоя."
USD
CHF
GBP
mrasnika
на 06.01.2011 в 10:11:05 #115жунгръц | 06.01.2011 12:07 Едно е да работиш по Проекта, друго е да крадеш от Проекта. Знайш ли, какви са намазни другарките по проектите и с какво потекло са? Я предположи
Ами намери си работа, нали си БСП, ще те уредят някъде на някоя синекурна длъжност.
Meteora
на 06.01.2011 в 10:10:32 #114Булавич, Всичко, което съм постнал за 12 години в този форум е чиста проба истина. 100 %!
Meteora
на 06.01.2011 в 10:09:03 #113Спарко, Сделки за 15 годни - бол! Коя имаш предвид, да ти дам жокер, за да провериш в "архива", че не пиша глупости! Мръсник, не те мразя, обаче галено Мръсник някак не звучи. (Мръси евентуално, ама звучи като галеното име на Преслава - Преси!). От 21 годни сме в сериозния бизнес в БЪЛГАРИЯ, пич, в България. От 12 години съм във форума на Нюза, е с първоначална регистрация под друг юзърнейм. Тук даже четох за 9/11 щото СНН беше задръстен от посетители... Лорчето е с ясновидски способности! Браво Лорче!
жунгръц
на 06.01.2011 в 10:07:31 #112всичките недоволни от ситуацията с европарите са давали рушвети, работили са и са били част от злоупотребите с еврофондове
Че ме уморите от смех, лицемерни пенюги такива
Защо аз не съм бил част от офукването на такива пари!?!?! 
mrasnika
на 06.01.2011 в 10:07:24 #11112 без 2 | 06.01.2011 12:04 Що бе, кое му е мръснишкото на Калоян??? Разтълкувай ми го, лингГЛИСТО?
12 без 2
на 06.01.2011 в 10:04:45 #110мрАсник, един път и аз да се съглася с тукашната ви кука Лара... Такъв мръсник като тебе нема начин да не се казва Калоян...
12 без 2
на 06.01.2011 в 10:03:22 #109Специално Метеорчето е фантаст. Лъже като дърт циганин, напоследък даже и не влага финес.
mrasnika
на 06.01.2011 в 10:02:20 #108жунгръц | 06.01.2011 11:58 Жунгръц, и аз съм работил в един проект и нагледно видях, как опукаха 50 000 000 $!!!!! Направо ги стопиха, за 2-3 години, от най дребните риби до тези в Централата на проекта
Само, че не ми се изпада в подробности по разбираеми причини, че Лара може и да ми познае името накрая 
Спарко
на 06.01.2011 в 10:01:16 #107метеора, ама по архива не излиза лице, което да е осъществявало такива сделки, във въпросното предприятие, което ти представяш ... Оки де, много гръмки заявления, обикновенно това е потулено. Ларке, ма пача, с 200 коремни преси, много знаеш .. поразкажи да си сверим часовниците
nqgo
на 06.01.2011 в 10:00:34 #106ТИКВАТА ке Падне
-това е сигурно ...
ЛОШОТО Е ЧЕ НЯМА ГРАЖДАНСКО ОБЩЕСТВО В БЪЛГАРИЯ, ако имаше досега грешката ББ и ГЕРБ вече щеше да е поправена
В СТРАНИТЕ КЪМ КОИТО СЕ СТРЕМИ БГ И ИСКА ДА ПРИНАДЛЕЖИ ПРИ ПОДОБЕН СКАНДАЛ ПРАВИТЕЛСТВОТО СИ ОТИВА САМО БЕЗ ДА ЧАКА ДА ГО ПОКАНЯТ ...
и премиерите им не се появяват в сутрешни блокове с нагло до безобразие поведение, а се покриват в земята от срам ...

mrasnika
на 06.01.2011 в 09:59:19 #105жунгръц | 06.01.2011 11:37 Как ти се струва, джип за 150 000 - 200 000 бона, по тия дупки, паркиран пред панелка. Абе има някакъв когнитивен дисонанс в цялата история и той не е от вчера

жунгръц
на 06.01.2011 в 09:58:40 #104ми мръсник нямам какво да кажа, след като ти знаеш неща, които мвр са безсилни да установят
12 без 2
на 06.01.2011 в 09:58:20 #103Президентът Георги Първанов за изтеклите телефонни разговори: Мъка 06 януари 2011 | 11:45 | Агенция "Фокус" Начало / Президент София. Замерването със СРС-та няма да доведе до нищо добро, каза президентът Георги Първанов по повод оповестените телефонни разговори между финансовия министър Симеон Дянков, директора на Агенция "Митници" Ваньо Танов, заместник-министъра Владислав Горанов, предаде репортер на Агенция „Фокус”. „Какво има да се коментира? Мъка. Аз мисля, че един такъв разговор идва да покаже, че това замерване със СРС-та, което започна преди време, няма да ни доведе до нищо добро и се опасявам, че такива случаи, такива инциденти, такава тенденция, не ни приближава към Шенген, напротив – ни отдалечава”, коментира държавният глава.
жунгръц
на 06.01.2011 в 09:57:31 #102ми аре лара, докато праим прехода от синаница до страшното езеро, ще говорим
mrasnika
на 06.01.2011 в 09:53:50 #101жунгръц | 06.01.2011 11:37 Нищо не казваш, Жунгръц?! И да ти опиша и селската история каква е? Баба Гица вика: Абе Пено знаеш ли, че на Бай Иван месаря, сина му, Деньо Бичето, дето не можа да завърши 8 ми клас на селското училище "Митко Палалузов" станал голям човек ма, кара джип, Мерцедес МЛ за 150 000 лв. и строи хотел за 10 милиона с фитнес и СПА център. И Бичето паркира гордо Миерцедеса в центъра на селото до каруците пред местния хоремаг, излиза по анцуг Адидас, побутва си черните очила Рейбан и вика: "Дей Ганка общата, да я изпъна преди кафето....."
жунгръц
на 06.01.2011 в 09:50:44 #100Lara Croft | 06.01.2011 11:48 не ми се сваляй днес душице, не съм в настроение за теб
жунгръц
на 06.01.2011 в 09:46:19 #99метеоре, след около половин година се запътвам към София. Ще ти се обадя да измислим нещо за работа. Не съм за изпускане като кадър в твоето предприятие, а и не ламтя за много. Щом движиш с охрана, със сигурност ще можеш да си ме позволиш
nvm
на 06.01.2011 в 09:44:43 #98mrasnika
на 06.01.2011 в 09:44:14 #97Meteora | 06.01.2011 11:39 В Щатите ли живееш или си някоя българска мутра?
Ако си в Америка 
Meteora
на 06.01.2011 в 09:39:02 #96100. avram_1 | 06.01.2011 11:10 Не живея в панелка и не карам нищо. Мен ме возят. Имам и охрана (много досадна история)!