Докато вниманието на мнозинството депутати бе насочено към това под кой номер от седмичната програма ще е дебатът за поемането на новия дълг от 16 млрд. лева, депутатът от Българския демократичен център (БДЦ) Росен Петров си спомни за Васил Левски.
В навечерието на 142-рата година от обесването на Апостола Петров призова колегите си поне тези дни да бъдат смирени пред смъртта на Левски и поне за малко да му отдадат искрена чест.
„Понякога си задавам въпроса какво би се случило с Левски, с Ботев, ако не бяха загинали. Дали щяха да бъдат смачкани или омерзени от политическата суматоха след Освобождението, на преврати и контрапреврати, политически сделки и нечиста игра", заяви от парламентарната трибуна депутатът.
Росен Петров припомни на каращите се депутати за Левски

Източник: БГНЕС
Kотарака
на 18.02.2015 в 11:39:47 #1Понякога си задавам въпроса какво би се случило с Левски, с Ботев, ако не бяха загинали. Дали щяха да бъдат смачкани или омерзени от политическата суматоха след Освобождението *************** Без съмнение това е въпроса, който измъчва Росен Петроф ежедневно
