Волен Сидеров обяви кои са първите три неща, които ще направи Атака, ако бъде на власт - изцяло нов закон за референдумите, връщане в български ръце на всички естествени монополи и природни богатства и повишаване на доходите чрез индексиране със средноевропейските.
Сидеров е категоричен, че ако не се приеме нов закон за референдумите, няма да бъде постигната промяна на системата и каквито и инициативни комитети и граждански формации да се създадат, порочността ще си остане.
Граждански комитети, работническо-селски комитети могат да се изкорестят, защото системата е такава, че тези, които са на власт, се капсулират и работят в свой интерес, поясни Сидеров.
Той конкретизира, че идеята на Атака е да се ползва швейцарският модел, според който с 50 000 и 100 000 подписа може да се инициират промени във всеки закон и също всеки приет закон да минава през обществено вето.
Тогава партиите ще бъдат принудени да се съобразяват с общественото мнение. Това е ясен, прост и железен механизъм, по който да се променят нещата в България, коментира Сидеров. Той отбеляза, че тук е имало само 4 допитвания до народа общо, а в Швейцария, за последната година, те са били 13.
Сидеров е категоричен, че природните богатства и естествени монополи трябва да бъдат не само български, но и минимум 51% в държавни ръце и печалбите от тях да отиват в здравни и пенсионни фондове.
Освен редовно индексиране на доходите със средноевропейските, е необходим нов закон за пенсионното осигуряване, нужни са промени в кодекса на труда, които да гарантират по-високи доходи, категоричен е Сидеров.
Той подчерта, че Атака предвижда създаване на пенсионен и здравен фонд, които да са гарантирани от държавата и да са недосегаеми. Освен това хората да могат да следят натрупванията си в тях.
Сидеров настоя всички партии да се произнесат по тези три проблема, за да стане ясно преди изборите кой за какво ще работи. „Не леви и десни, а проколониални и антиколониални партии - без това очертаване има опасност в парламента да се възпроизведе статуквото", убеден е Сидеров.
Той подчерта, че лозунгите на протестиращите са за изгонване на ЕРП-тата и предупреди, че ако хората на изборите вкарат в парламента депутати, които са за ЕРП-тата, за колониалния модел, ще се самонакажат.
„Аз искам да предотвратят това", подчерта Сидеров, пояснявайки настояването си всяка партия да каже позицията си по трите му идеи.
Г-н Никой
на 18.03.2013 в 12:06:06 #38Уж всички искаме България, която да е за нас Българите, а като чета коментарите направо е жална ни майчица ! Дано Бог да е с Нас !
bgArmor
на 12.03.2013 в 09:51:18 #37Сидеров беше с Бойко в началото на този кабинет след като герб изказаха определена позиция,която така и никога не последваха.съдебната ни система и до днес е 100% пълна с пропаднали комуноидни гниди,които вместо закона,си гледат ценоразписа.нещо,което и ББ,и Сидеров ясно беха заявили,че искат да променят.бб не пожела- това е главната причина Атака да мине в опозиция,кретени!ЕРП-тата лесно могат да бъдат изритани и национализирани,но само ако има политическа воля.пример е Венецуела.като всеки друг политик,и Волен не е перфектен.но той ЕДИНСТВЕН следва една и съща политика и едни същи идеи,бенефициращи основния български,християнски етнос.естествено сдс,дпс и бсп - като доказани безродни мафиотски сформирования,служещи на чужди интереси изопачават нещата.едните продадоха производството и енергетиката ни за само лични облаги,другите насаждат шериат и неоосманизъм,а третите се опитаха буквално да уморят народа от глад.дойде боко,понаправи 1 магистрала,направи определен кръг хора мултимилионери,подари златното ни находище -номер 2 в Европа на канадо-американските евреи официално за три каси бира и абдикира по живо,по здраво. иначе тук всеки плюе по Волен,който през живота си един министър не е назначил.прост народ,слаба държава или в нашето бъдеще никаква държава.АМИН!
чикийката
на 12.03.2013 в 05:03:30 #36чикийката
на 12.03.2013 в 01:54:02 #35Вижте ся момци, видяхме ги сияйните ни политици, две мнения няма! Тва че плюете по Сидеров нема лошо, плюйте си щом ви е кеф да си храчите! Само не пропускайте тънкия момент,че той не е бил във властта,така че няма за какво! Това първо! И второ, кой знае защо много удобно се забравя, че внесе доста добри проектозакони, но те не бяха гласувани! А дали е такъв или онакъв, няма как да знаем, ако не го изберем! Така че, с плювните по кротко, с хапчетата-също! Лично аз за Боко, гейзера, гаргамел, нищожеството кобурга и т.н. боклуци, няма да гласувам и това е! А вие както искате! Атака, да си върнем България!

чикийката
на 12.03.2013 в 01:46:50 #34Abaris
на 11.03.2013 в 22:44:34 #33Тоз говори пълни глупости. Как ще приравни заплатите в БГ с европейските, че нещо не схващам? Откъде ще дойдат парите? Относно монополите - той не обещава, да създаде конкурентна среда, а да национализира монополите. Еми първо - така те пак си остават монополи и обикновеният човек пак ще бъде тормозен. Обаче този път от държавата, така че няма да има, на кого да се оплаче. Второ - как точно си мисли да провежда национализация г-н Сидеров? Като през 1945 - 49? Тоя индивид иска да ни приравни със Северна Корея...
ДЯДО ТОРБАЛАН
на 11.03.2013 в 22:10:20 #32ПРИКАЗКИТЕ на Волен Сидеров вече трудно хващат дикиш. Повечето хора го имат за "лъжливото овчарче". Защото преди предишните избори той сипеше огън и жупел срещу Бойко Борисов, разобличаваше го безпощадно, наричаше го мафиот и Мьухобойко и пр. и пр. А след изборите какво стана? Волен беше най-верен, и в повечето случаи единствен съюзник на Бойко Борисов. Пълно разочарование за гласувалите за него. Е, как да вярват хората на такъв човек???
teanna
на 11.03.2013 в 21:58:31 #31Сидеров е жалък човек,който личния си живот не може да оправи,партията си не може да оправи -депутатите му станаха независими,седнал да разправя,че страната ще оправя,аре у лево!Не пречи!
IstinaTa
на 11.03.2013 в 21:48:13 #30Този плазмодий иска да изкара девиденти от протестите. Поздравления. Оказа се най-адекватен и подобаващо откачен. Договорите с въпросните корпорации са тъй солени, че да ги развалим ще ни надупчат дупетата от глоби. И не там е проблема. Просто Болен трябва да се кооперира с някой нормален за да гласуваме за него. Иначе ще трябва да викаме психодиспансера в парламенто.
Борис III
на 11.03.2013 в 21:21:35 #29Сидеров: Ако дойда на власт, ще направя свирка на Путин!
БОЛШЕВИШКИ ОТРЕПКИ С ВАС ЩЕ СЕ БОРИМ ДОКРАЙ, ДО ПОСЛЕДЕНА КАПКА КРЪВ И ДЕЦАТА НИ ЩЕ СЕ БОРЯТ С ВАШИТЕ НЕУКИ КОПЕЛЕТА!

james1
на 11.03.2013 в 21:13:50 #28Россия е най-великата страна в света! Всички американофили и евросифилистици са малоумници и подлоги!
Да живее Россия!
Борис III
на 11.03.2013 в 20:48:02 #27Презирам до смърт жалките отрепки долу - хора на психопата Сидеров и комунистите
КАК СМЕЕТЕ ДА СЕ СРАВНЯВАТЕ С ЦАРСКИТЕ ОФИЦЕРИ И ЦАРСКАТА АРМИЯ, РУСКИ ГНИДИ????
НЕУКИ БОЛШЕВИШКИ БЕЗРОДНИЦИ! 
русофил
на 11.03.2013 в 20:34:53 #26Венелин Ненчeв Атака Дулово | 11.03.2013 20:24 Да, личи ти...така и предполагах...за това и не разбираш за какво иде реч...жалко за теб и за такива безродници ,като теб...но винаги има време да прогледнете и да откриете истината !!! ------------------------------------------ Грешиш,този и подобните му са напълно безнадеждни.Това е загубеното поколение на България-емигранти с промити мозъци и повредена психика. Съвременни еничари.
Rumenigge
на 11.03.2013 в 20:27:02 #25И на малките деца е ясно ,че Сидеров е спонсориран от ССР. Подкрепа за Иран , национализиране на всичко в държавата ака връщане на комунизма . Хайде не ,мерси.
Делян
на 11.03.2013 в 19:42:55 #24Свирке, България се бише с 'Б', не с 'В'. Много селяни се събрахте в този форум без да знаете да пишете на собственият си език.
motora
на 11.03.2013 в 18:51:09 #23Започва се . Същите дето до сега довършиха държавата говорят за започване . Ще индиксира заплатите . До изборите всички българи ще слушат за индиксиране на заплати , добавки кам пенсиите , наказване на грабителите и престъпниците и т.н. все розови работи . След изборите ще варят буркани да има какво да ядат другата зима
assense
на 11.03.2013 в 18:24:44 #22Браво Волене Сидеров! Крайно време ти и твоята "Атака" да стъпите здраво на Земята и да почнете да ходите стъпка по стъпка в защита на хората в тази изстрадала Държава от предатели и лицемери. Знай, че всичко ще бъде в полза за просперитета на твоята партия. Следва да знаеш, че това е единствения път по който трябва да вървиш уверено и неудържимо със знака за равенство: "Партия-Народ-Политика-Държава". Друга алтернатива няма и който е кривнал малко в страни то ТОЙ е изпаднал в политическата пропаст. Няма място за мързел и ленност, а устремно и само напред в името на народния възход. След всичко това, народът ще те възнагради със своята любов! Кои са следващите на които трябва да гласуваме доверие за управлението на държавата и за бъдещето на децата ни, семействата и народа ни. Моето мнение е, че не трябва да се гласува ВОТ на доверие на никой от досегашните управници на държавата от последните 23 години, предвид, че нищо хубаво и само разруха сме видели от тях. Ето защо, за да бъда кратък, народът ни трябва да гласува доверие на крайната опозиция в лицето на партиите: - ЕНП начело с Мария КАПОН за Премиер, ”АТАКА” начело с Волен СИДЕРОВ и ВМРО начело с Красимир КАРАКАЧАНОВ за Вицепремиери и БНС начело с бившия лидер Боян РАСАТЕ за Министър на МВР, който съм убеден, че бързо ще изчисти държавата и улиците от всички боклуци, които са с престъпни намерения и ще прочисти и въведе ред и дисциплина в обществото ни. В тази подкрепа следва да се присъединят всички патриотични и граждански структури и обединения и всички от народа ни, които милеят за доброто на майка България. Tази крайна опозиция е единствената досега, която не е опетнена, но е необходима точно в този момент, защото винаги се е застъпвала в защита на народните интереси и е воювала срещу безобразията на корупцията, монополите, честотите на турсксите радия и ТВ, срещу монопола на банките, срещу меките китки в розови дантелки, които ни управляват и всички отрепки, които разлагат децата ни и разлагат семействата ни, които са главният стълб, за да я има държавата и общшеството ни. Крайно време е и момента е безапелационен, че само твърда и здрава ръка ще сложи ред в нашата държавна къща, това са именно те: Квартета на Корпорацията за сигурност на държавните и народни интереси в лицето на партиите - ЕНП - за Премиер, Атака и ВМРО за Вицепремиери, БНС и всички граждански структури и обединения следва да застанат в тяхна защита и подкрепа. Протестиращите трябва да знаят едно, че ще бъдат заобиколени и в тяхните лидерски среди ще бъдат внедрени агенти-провокатори, за да ги пренасочват в посока изгодна на същите тези управляващи, които 23 години ни доведоха до нещата на сегашното това положение. Ето защо не трябва да се вярва на партий и лидери от всички бивши управници досега - като СДС,ДСБ, БСП, ДПС, НДСВ и ГЕРБ, РЗС и всякакви други маскари, заедно с всички техни производни, които нарочно се отлюспиха и нароиха, за да манипулират обшественото мнение. Не може току що нови хора да бъдат окачествени за лидери, защото не се знае дали същите не са внедрени провокатори от бившите и сегашни партийни централи. Трябва протестиращите да се оповават на онези партий, които не са били в управлението до сега и като опозиционери, самите те са изстрадали не по-малко от народните неволи, защото са неделима част от този народ. Ето защо от тук насетне, народът ни трябва да се опре на крайната десница, защо те са проверени и не са агенти-провокатори на всичките досегашни управители в лицето на партията "ЕНП" начело с Мария КАПОН, партия "АТАКА" начело с Волен СИДЕРОВ, партия ВМРО начело с Красимир КАРАКАЧАНОВ и бившия лидер на партия "БНС" начело с Боян РАСАТЕ. Народе, това е Вашият исторически шанс и гледайте да не се подадете на провокации и да не изгубите последната си възможност, за да се запазим като народ, Общество и за да оцелеем като Държава в бъдещето и в името на нашите деца.

alitia
на 11.03.2013 в 18:21:18 #21едно разумно нещо ще направи сидеров и гледам всички го плюете ,,,,,,,помислете ако ЕРП -тата не бяха печеливши никои нямаше да ги иска ,,,,,а когато носят големи печалби всички скачат че печалбата е под минимума,,,,,,ПОМИСЛЕТЕ МАЛКО ,ВСИЧКИ СТЕ УМНИ ПО СВОЙ НАЧИН .....
moximilian
на 11.03.2013 в 18:16:56 #20поредното предизборно премерване на сили. То Бойко толкова свали летвата, че всеки средноинтелигентен вече има шанс.
Борис III
на 11.03.2013 в 17:41:28 #19Ще направиш... психар белокос!
Колкото направи бебе на Капка! 