Подкрепяме справедливите искания на Радостин Василев. Това заяви пред Нова нюз зам.-председателят на НС от ПГ на "Възраждане" Цончо Ганев.

Думите му бяха по повод обявлението на председателя на Народното събрание Наталия Киселова, че ПГ на МЕЧ спира да съществува от 21 март, защото не разполага с необходимия минимален брой депутати - 10.

Той посочи, че сутринта е имало гласуване дали да има заседание на парламента днес.

"При него мнозинството, "Величие" и петима депутати от МЕЧ бяха против. Започваме да събираме подписи за вот на недоверие", обяви Ганев.

Той изтъкна, че Киселова изпълнява каквото кажат Пеевски и Борисов. От "Възраждане" смятат, че разпускането на МЕЧ е нередно и не бива да се случва. "Подкрепяме тази партия, Киселова извърши неморално действие. Техните депутати са девет, но по-важното е, че днес е трябвало новите двама депутати да се закълнат. Само ние подкрепихме в петък да има заседание, за да могат те да встъпят в длъжност. Според закона Киселова е могла да изчака да мине днешното заседание и да не разпуска МЕЧ", обясни Ганев.

МЕЧ дава Киселова на главния прокурор, Василев заплашва със "сръбски вариант" в България

МЕЧ дава Киселова на главния прокурор, Василев заплашва със "сръбски вариант" в България

Радостин Василев: Предупреждавам Борисов - къщата му ще гори като тази на Цар Киро

Той смята, че през тази година 19 млн. лева ще бъдат изтеглени във формата на нов държавен дълг. Отделно политиките, заложени в бюджета, щели да съсипят семейния бизнес.

"Регистрацията по ДДС се връща на 100 000 лева посред годината - това е геноцид спрямо малкия бизнес. Замразяват се заплати и пенсии. Актуализацията на пенсиите всъщност е в пъти по-малка от реалната. Инфлацията е двуцифрена. Имаме пагубен бюджет", възмути се депутатът.

По негови думи влизането в еврозоната не бива да се приема като факт, всичко зависело от това дали хората ще наведат примиренчески глава и ще се съгласят на това.

Той заяви, че групата на "Величие" е подкрепила 2/3 от бюджета.

Знаем, че няма да получим подписи за вота на недоверие от страна на Пеевски, защото той е част от управлението, изтъкна Ганев.

ПП-ДБ искат Киселова да върне парламентарната група на МЕЧ, социалистите са зад нея

ПП-ДБ искат Киселова да върне парламентарната група на МЕЧ, социалистите са зад нея

Градските демократи призовават шефа на НС "да не прилага процедурни хватки за заглушаване на опозицията"