Колективно ПП-ДБ трябва за вземат решение дали да се върнат на масата на преговорите. Тази позиция изрази в кулоарите на Партийния дом Венеция Нецова-Ангова, депутат от коалицията.
Ако искаме да оправим службите и да заработи съдебната система, тя сама ще арестува Борисов, каза депутатът. Не се налагало сега политиците да се връщат назад към ареста на лидера на ГЕРБ.
Тя не приема критиките на Мария Габриел, че съдебната реформа е илюзорна.
Няма как да работим по този начин, коментира народноят представител от коалицията Даниел Лорер относно раздора в сглобката.
ГЕРБ отказаха да подпишат споразумението, изтъкна той.
ПП-ДБ не да го подписали, защото реформата в службите и съдебната система не са заложени в текста. Доверието в момента е пречупено, изтъкна Лорер. Важни изречения в споразумението ги нямало. Той припомни, че половината от посочените от Мария Габриел министри са отказали да участват в него. А дали преговорите ще продължат, предстои ПП-ДБ да решат.