Премиерът Росен Желязков разпореди на Агенция "Пътна безопасност", АПИ, Агенция "Митници", МВР и НАП да излязат и да контролират пътищата и трафика в страната. Акциите не трябва да са спорадични и не трябва да се твърди за прекомерна намеса на държавата в структурите.

Акциите трябва да бъдат свързани с превенция по отношение на здравето и живота на хората, превенция за възможността за избягване на постъпленията във фиска. Акциите да бъдат насочени от входните и изходните точки и гранични пунктове, магистралите и да има абсолютен контрол за движение по пътната лента, настоя Желязков по време на редовното правителствено заседание.

Той обясни, че след среща с компетентните агенции по въпроса за движението на стоки с повишен фискален риск, дава повод на правителството да засили трафика както на стоки, така и на хора.

АПИ, Агенция "Пътна безопасност", МВР, НАП и Митници трябва да се видят, че са на пътя, разпореди премиерът. Той иска в рамките на седмица предложения за работа на ДАИ денонощно, като потърси и вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов, който отсъства от заседанието на Министерски съвет. Желязков настоя за контрол и отчет за превоза на пътниците. Росен Желязков настоя още да се представят мерки и за повишаване на събираемостта от ТОЛ системата. ТОЛ системата трябва да е всеобхватна, настоя Росен Желязков.

Той настоя от министъра на вътрешните работи Даниел Митов санкциите да бъдат максимални, защото аварийната лента не е скоростна лента. Премиерът разпореди на МВР да следи за изпреварването на тежкотоварните автомобили, като отчете, че 1100 катастрофи с камиони са станали само за първите 6 месеца на миналата година.

Министърът на вътрешните работи Даниел Митов заяви, че МВР ще разпореди засилени проверки в областите с висока интензивност на движение, както и засилени проверки за употреба на алкохол и наркотични вещества.

От своя страна и в заключение министърът на земеделието Георги Тахов настоя да бъдат включени ветеринарни специалисти от БАБХ в проверките заради влизането на животни с неясен произход от Гърция и заради усложнената епизоотична обстановка заради чумата и шарката по дребните преживни животни.

Бюджетът на Росен Желязков с гръб от Борисов

Бюджетът на Росен Желязков с гръб от Борисов

Премиерът обяви, че ПП-ДБ ще подкрепят бюджета на стабилизиране на публичните финанси