"Топлофикация София" е започнала отстраняването на аварията на главен топлопровод на III-А Искърска магистрала. Това съобщиха от пресцентъра на дружеството.

Поради големия мащаб на компрометирания топлопровод (1200 mm) и големия обем вода за дрениране (приблизително 3600 m3) запълването на участъците от топлопреносната мрежа и възстановяването на нормалното топлоподаване изискват по-дълго технологично време, което прогнозно е предвидено за 12.00 ч. на 16 февруари 2025 г., уточнява "Топлофикация София".

От допълнителните пробиви на магистрални и главни топлопроводи, попадащи в спрените участъци, екипите продължават работа единствено на ул. "Гео Милев" на кръстовището с ул. "22-ри септември" и на ул. "Генерал Хосе Де Сан Мартин" на кръстовището с ул. "Светлоструй". Останалите пробиви вече са отстранени.

Без парно остават 9 квартала в София

Без парно остават 9 квартала в София

От няколко дни аварийните екипи се опитват да решат проблема без да изолират участъка