В страната настъпва рецесия. Това прогнозира в Пловдив независимият депутат и член на парламентарната бюджетна комисия Мария Капон, цитрана от Радио Пловдив.

Предпоставките в момента според нея са високата инфлация, голямата междуфирмена задлъжнялост и многото взети потребителски кредити.

Свидетели сме на повишени цени на повечето хранителни продукти и услуги в следствие от вдигането на акциза на горивата. Това означава малка покупателна способност на населението, подчерта Мария Капон.

По повод новата социално-икономическа програма, предложена от левицата, тя каза, че като реална сума обещаните данъчни преференции ще са минимални.

Тя даде пример с предложеното намаление на данък общ доход за сумите от 400 до 800 лева, което по думите й ще спести на хората не повече от 5 лева годишно.

В Пловдив Мария Капон участва в семинар за усвояването на европейските структурни фондове. В дискусията участваха представители на МРРБ, на малкия и среден бизнес, на общините от Пловдивския регион и областната управа.