Екоинспекцията провери сигнал за замърсяване на плажната ивица на курортния комплекс "Албена".
При обхода на 2-километров участък от хотел "Мура" в комплекса до устието на река Краневска е било установено замърсяване на плажа с мазут. По информация на РИОСВ-Варна във водата не е било забелязано наличието на нефтопродукти.
От екоинспекцията съобщават, че на 10 и 11 април също са били извършени проверки по Северното Черноморие заради подадени сигнали.
От северната страна на Първа буна във Варна е било установено струпване на водорасли по цялата дължина на буната и на морския плаж, но в морските води не е било констатирано замърсяване с нефтопродукти. На плажната ивица в района на централен плаж, къмпинг "Добруджа", в Шабла са били открити няколко мазутни топчета с приблизителни размери 1-5 см. При проверката не е бил установен брегови източник на замърсяване.
Замърсяване с нефтопродукти не е било установено и при огледа на морските води и плажната ивица в комплекс "Слънчев ден" в к.к. "Св. Св. Константин и Елена", както и в местност "Зеленика" пред залива на Каварна.