На първо място е да се положат качествено жълтите павета, а на второ място е срокът, в който да се пусне движение от по "Цар Освободител". Предвиденият срок за пускане на движението на булеварда е на 15 септември. Това обясни заместник-кметът на София по транспортните и инфраструктурните въпроси Ангел Джоргов пред БиТиВи.
Проверките на повторното пренареждане на жълтите павета не се правят само през вчерашния ден, а има хора от Столична община, които постоянно надзирават ремонта. Основната идея е там, където няма бордюри през определено разстояние от 10 метра, да се положат под жълтите павета метални профили тип винкели, за да държат самите павета здрави. Вече са наредени и първите 150 кв. метра от настилката.
Малко над 200 000 лв. ще струва за изпълнителя повторното пренареждане на жълтите павета.
Припомняме, точно ден преди да започне ремонтът именно Ангел Джоргов обяви, че при пренареждането "отново ще се спазва автентичната технология на редене на паветата, тъй като жълтите павета имат статут на паметник, но за да не се случи същото като миналата година има сформирана група, включваща преподаватели от УАСГ, строители, проектанти".
Тази автентична технология обаче не включва винкели.
shtimpo
на 04.08.2023 в 12:12:45 #2Ремонт на ремонта НА РЕМОНТА… и виновни, а още по-малко пък наказани - все тъй - няма.
projekt
на 04.08.2023 в 09:21:45 #1Браво. работа, работа, работа..... Но да сме живи и здрави да ни управляват от посолството все така успешно. За 34 години демокрация и близо 25 години под прякото управление на 'посолството', ние продължаваме да деградираме и пропадаме.