Видимостта на АМ "Струма" в района на град Бобошево е ограничена заради възникнал пожар.

По информация от Областната дирекция на МВР в Кюстендил към 17.10 часа пожарът в Бобошево вече е бил изгасен.

Глоба от 1 000 лв. за палене на огън в гората

Глоба от 1 000 лв. за палене на огън в гората

277 пожара в страната за 3 дни

По първоначални данни в Бобошево са се запалили сухи треви и храсти. По непотвърдена информация пожарът е дело на човешка небрежност.

Стана ясно обаче, че към 16 часа в района на Благоевград се е разразила силна гръмотевична буря. Вследствие на падналите мълнии в няколко села в района са възникнали пожари. Става въпрос за селата Рилци, Бело поле и Селище. 

Има вероятност пожарът в Бобошево също да е причинен от бурята в района.

Пожари и в Благоевградско

Пожари и в Благоевградско

Заради мълнии

От Агенция "Пътна инфраструктура" призовават водачите да шофират с повишено внимание по АМ "Струма" в района на пожара - след пътен възел "Бобошево" и в двете посоки на движение. Трафикът в района се регулира от служител на "Пътна полиция".

Задимяването е силно, въпреки погасяването на пожара.

Цялата страна в оранжево заради високи температури

Цялата страна в оранжево заради високи температури

Възможни са превалявания и градушки в Западна България