Интензивен дъжд, придружен със слаба градушка, се изсипа над Лом, съобщава bTV.

Пороят е започнал малко след 17.00 часа и е продължил около 30 минути. Вследствие на това има наводнени улици в ниската част на града.

Служители от "Чистота" оказват съдействие, където е необходимо.

От общината уточниха, че дъждът е бил премесен със слаба градушка с големината на грахово зърно, но няма нанесени поражения.

В останалата част на област Монтана на места преваля краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици.