Около 250 души тръгнаха в 11.00 часа от НДК на контрашествие, организирано от националистите против „София Прайд".
В обединението против провеждането на гей парад в София се включват Атака, ВМРО, БНРП, БНС, Национална съпротива, НФСБ. Вчера патриотичните организации, включени в патриотичното движение, се обявиха категорично срещу днешния прайд.
Шествието под наслов "68 години чуждопоклонничество стигат" тръгна със скандиране „Смърт за педалите". То е предвождано от три двойки хетеросексуални младоженци, на фона на българското знаме. По думите им те са дошли за да демонстрират естествения ред. Свещеникът Евгени Янакиев, който преди дни призова гейовете да бъдат замеряни с камъни, върви най-отпред заедно с младоженците.
В речта си представителите Атака, БНС и ВМРО-БНД заявиха, че всеки има правото да избира какъв да бъде, но не да го демонстрира пред всички.
Протестът се обяви срещу американския посланик у нас Джеймс Уорлик, който по думите им се опитва „да променя семейния ни кодекс".
„Имаме 1300 години история, не благодарение на гей-браковете", изтъкна Пламен Димитров от БНС. „Една свобода е свобода, докато не пречи на чуждата", категоричен бе той.
Присъстващите носят плакати с надписи „Не на еднополовите бракове", „Хетеросексуален = нормален", „Аз съм мъж и ми личи".
Повечето от представителите на партиите и движенията са облечени с черни тениски с надписи „Ти помниш ли Батак?" и „Волен Сидеров президент", макар да призоваха към неполитизиране на протеста.
Представителите на ВМРО обвързаха протеста с 10-те години от смъртта на Николай Хайтов и обявиха, че датата за „София Прайд" е избрана нарочно като спекулация за българската история.
Шествието достигна църквата „Света Неделя" в 11.35 часа. Повечето от гражданите по „Витошка" недоумяваха каква е причината за зрелището, на което станаха свидетели. Процесията мина по емблематичната софийска улица с викове: „Българино, събуди се!" „Умри, умри педераст", „За България свобода или смърт".
След шествието се понесе многократно песента „Бойко Борисов педераст, педераст".
Достигайки църквата, демонстрантите коленичиха и запазиха минута мълчание в чест на всички български патриоти.
В последвалото слово активистите обвиниха американския посланик Уорлик и кмета Йорданка Фандъкова за провеждането на „парад на противоестествени елементи".
Организаторите на контрапарада заявиха, че нямат намерение да предизвикват сблъсъци на „София Прайд".
По-рано симпатизантите на Атака, БНС, ВМРО и граждани, необвързани с партии, се събраха на пилоните пред НДК.
Повечето от присъстващите са млади хора на възраст между 15 и 25 години. Около 30 служителите на реда охраняват мероприятието.
Активистите носеха знамена с надписи „Заедно сме по-силни".
Свещеникът Евгени Янакиев, който преди дни призова гейовете да бъдат замеряни с камъни, обясни, че е тук по своя инициатива, а не като представител на Светия синод. Янакиев обаче смята, че Православната църква трябва да подкрепи неговата инициатива срещу хомосексуалистите.
„Содом и Гомор бяха унищожени заради това, което днес се случва и тук", изтъкна свещеникът.
Александър Петров - един от присъстващите на протеста заяви, че му неудобно да застане зад знамената на Атака, но е демократ и християнин и идва да подкрепи устоите на българския морал.
Стана ясно и че по-късно следобед в Стара Загора сдружение „Вярност" също ще проведе протестно шествие срещу хомосексуалността.
Припомняме, в писмо до столичният кмет от ВМРО настояха да бъде отменен гей парада.
„Нашата цел не е да провокираме насилие. Но не можем да изключим възможността граждани, силно подразнени от агресивния характер на това събитие, да прибегнат до крайни форми на протест. Тъй като силно желаем до ексцесии да не се стига, категорично препоръчваме „София прайд" да бъде забранен", се казва в писмото до Йорданка Фандъкова.
USD
CHF
GBP
politically incorrect
на 30.06.2012 в 17:05:23 #93http://www.youtube.com/watch?v=vnJBW49afzg Браво виж как арабия хвърлят камъни по Американци в САЩ. Това искаш да се случи и тук нали? Соросидска подлого
bravo
на 30.06.2012 в 17:03:03 #92ЧЕЛЕБИ ШИМОН | 30.06.2012 18:52 Не мога да разбера , защо се карате ? Браво е начетено момче и си личи , че е чело много ========================================= Челеби, благодаря, но не си прав, както посочи хейтъра ми. Наистина не съм чел много, а напоследък: ич. И аз съм от гугъл генерацията, макар и да понатрупах годинки напоследък
DrM
на 30.06.2012 в 17:03:00 #91"ПЕДЕРАСКАТА" ?? Абре патриотЕй, абре нациоаналсоциалистей, НАУЧИ БУГАРСКИ БРЕ! След "нациоАнална" съпротива сега иде ред и на "педераската". Родна реч омайна сладка...
За пореден път се убеждавам какви неграмотници са т.нар. патриоти и националисти. Патриоти само на думи. А Боян Расате да си търси пак някого за тройка с жена му? Хетеро съм, само активен. 
bravo
на 30.06.2012 в 17:00:01 #90KanuTaH_Becko | 30.06.2012 18:52 Когато българите са били на три морета и са клали мюслита , къде са били хамерикани , хазари или юдей? Никъде. Наща писменост е една от най древните , а и езика ни е стар. Едни от първите християни сме били. Не като разградение двор УСА , където има сто нации и още толкова вида религии. Китай и Бразил дърпат света не доларите които са без златно покритие. Хомо тъпо! ================================= Муа ха ха ха: за теб измислям нов термин: камерен глупак

Кой, човече, ти каза, че да се хвалиш с това, че си "клал мюслита" е много престижно. Затворен в своята камера, ти нямаш и идея какво се случва и се говори по света. А там нищо, повтарям: НИЩО, от това, което си написал, няма никакво значение. На никой не му пука, че сме били едни от първите християни: това не е достойнство, това е случайност. И интересно защо все се хващате за неща, дето не могат да се променят и дето са случйности. Америка имала само 300 години история? Е,и? Какато казах, при вас началното е не расизма, не сексизма, не хомофобията, а глупостта! Защото ако бяхте умни хора, щяхте да си дадете сметка, че никой не е виновен, че е роден черен, нито че има само 300 години история.
Аз по-скоро бих се фокусирал върху това, че Америка за 300 години са направили 300 повече неща от Булгаристан за 1300 и 3 морета 
NaN
на 30.06.2012 в 16:59:48 #89ЧЕЛЕБИ ШИМОН | 30.06.2012 18:52, от зора в кенефа са му останали само напъните в безплодната болна глава!!!
NaN
на 30.06.2012 в 16:57:04 #88ЧЕЛЕБИ ШИМОН | 30.06.2012 18:52 Не мога да разбера , защо се карате ? Браво е начетено момче и си личи , че е чело много . ----------------------------
Голям виц каза!!!
Чело е много вестници в кенефа...

iXact
на 30.06.2012 в 16:56:38 #87Изглежда, че европеизацията на българите ще се окаже по-трудна и от съветизацията им. Балканската земя винаги е била странна почва; някои процеси са покълвали веднага, други, макар и с години култивирани не прихващат. Потурчването е намерило голяма съпротива - въоръжена и духовна; въпреки "научния" труд на Благоев, че социализмът има почва у нас, коравият българин дълго се държи за нивичката и магазинчето си и отказва всякаква форма на комунизиране; и ето, че опитите за внедряването на исконни ценности като плурализъм, демокрация, толерантност май трудно си пробиват път. Водещата идеология се циментира в думите "личен интерес" и "здрав разум". До голяма спепен всичко това се дължи на слабата познаваемост на останалата част от човечеството: заради завесата наложена от комунистическата идеология, но и от нежеланието да се излезе от собствения двор с твърдото убеждение, че по-хубаво другаде няма. И разбира се от принципа на най-малкото съпротивление. По-лесно е да си неук, отколкото образован; по-лесно е да си циничен, отколкото културен, по-лесно е да слушаш чалга, отколкто Гершуин или Бетховен, по-лесно е да оплюеш другия, отколкото сам да се опиташ да създадеш нещо; по-лесно е да направиш далаверка, отколкото да печелиш от честен труд. И все пак : всичко тече, всичко се променя...
rado907
на 30.06.2012 в 16:54:56 #86Педерастията трябва да бъде спряна, но със смърт няма да стане работата. Освен това просто не може да се трепят хора ей така. Но може би антипрайдърите говорят метафорично... Имат впредвид смърт на душата, един вид. И все пак ако това искат да кажат, нека го кажат с точни думи, за да не стават неразбирателства...
NaN
на 30.06.2012 в 16:53:57 #85bravo | 30.06.2012 18:48,защо не си на гейпарада бе вмирисан интересчия???

мeшyгa
на 30.06.2012 в 16:52:43 #84Пост № 45 е изчерпал темата
bravo
на 30.06.2012 в 16:48:08 #83Костас Линке | 30.06.2012 18:35 Браво, интересно ми е дали ще ми философстваш така, ако те набарам някъде и ти счупя зъбите? ============================== Интересно защо заключи автоматично, че ще можеш да го сториш. Възможно е, но ти грантирам, че ще ти е трудно. Не мога да се бия много, но съм висок 188см, тренирам редовно и съм здрав, освен това главата ми носи на удари, чупили са ми бутилка в главата и нищо не усетих. Така че, не бъди толкова голям оптимист, да не си тръгнеш като посран
bravo
на 30.06.2012 в 16:43:33 #82KanuTaH_Becko | 30.06.2012 18:31 Браво хамериканско подлого - и аз и жена ми сме -бели християни. Няма как малкият да е мелез като половината хамерикани женени за латиноси , мамуни или жълтури. Набий си го в тиквата - българите са бели , християни и чукат жени! Не осинувяват чавета родини в прерийте , чиято майка иска само да ражда и да лапа помощи... =============================== Ето още един, който геройски отстоява правото си да бъде глупак. При това неграмотен глупак. Горкото ти дете, честно. То е като в онази песен на Body Count: "Born Dead". На какво ще го научиш, скот булгаристански? На първобитната си философия и на това, да пише "осинУвявам" и "прерий" ли? Кретен! Да не говорим, че българите не са бели. Какво общо имат българите с бялата цивилизация, създала цивилизационния прогрес? Между другото ,тук има и обратната страна: поне нямаме принос за всичките безчинства и злини, които бялата раса е сътворила историчеки. Но забелязвам, че на повечто булгаристанци не им пука за това: гледат и те да се причислят към белите, не им пука за злините. Кога ли им е пукало? Исторически, обаче, ние не сме бели. Заливам се от смях, когато някой българин каже, че е бял. Едно време имаше един виц, че някакъв циганин в казармата бил фен на Хитлер. Еми горе долу същата работа. Аз защо ви казвам, че не сте много по-нагоре от циганите?
unrealtournament
на 30.06.2012 в 16:40:15 #81bravo, на всички ни е ясно, че си изкривен унтерменш с душевни проблеми. Най- вероятно се срамуваш и от родителите си, защото и те са изкривени унтери от цигански произход. Не се учудвам, че винаги защитаваш долното и грозното в хората, ти за това си роден. Разбирам, че си нямал шанс да си нормален, но не ми дреме, такъв е живота. Само едно не разбирам, как може да ти е пръснат гъза и да имаш самочуствие?
Кажи сега нещо интересно, че ни омръзна да ти слушаме брътвежите. Разкажи например за дена в който призна на майка си, че го взимаш като нея в задната кочина, как реагира тя? Разкажи, насирал ли си се докато те клецат, лапал ли си го лайнян? Майка ти целувала ли те е след като са ти се празнили в устата, а зъбите изми ли си?
Майка ти да еба, гнус вмирисана ебана. И това, че във всеки пост пишеш, че съм тъп, нищо не значи. Ти си критерии за деградация, защото до сега в 1000 коментара не си защитил нищо нормално (не ми обяснявай сега кое е нормално)
Еби се яко г-н der untermensch
ptitsa
на 30.06.2012 в 16:35:00 #80Ето на, само да си помисля за Софето, и то прилетява привлечено от телепатичните ми способности.

bravo
на 30.06.2012 в 16:30:16 #79unrealtournament | 30.06.2012 18:21 bravo | 30.06.2012 18:15 Юлиан-3 | 30.06.2012 18:03 нищо, ама НИЩО безплатно няма на тоя свят1 деца..... =================================== bravo | 30.06.2012 18:15 Само мога да съжалявам децата, възпитани от тази лишена от идеали отрепка =-================================ Най- вероятно съжаляваш, че никога няма да възпитаваш дете? ====================================== Ама ти май си двойно тъп. Не само говориш глупости, ами и след като ти се обясни нагледно колко си тъп, пак тъпееш. Значи обясних ти, че не можеш да ме жегнеш по този начин. Би трябвало да ти е ясно, че ако защитавам правата на хората с хомосексуална сексуалност, то би следвало и "обидата", че съм гей, да не значи нищо за мен. И въпреки това, ти продължаваш да упорстваш с нея. Именно затова твърдя, че си по-низш. Между другото, забелязъл съм, че българите често смятат за аргумент да напсуват някого. Ето и пример: http://www.youtube.com/watch?v=mYVuv6Gfz6E Забележете, че българите си служат с "аргументи" от сорта на: тая лапа курове, тая е дебела и т.н. и т.н. Просто скотско племе. Добре, че не сме известни по света, иначе щяхме да сме известни като най-големите глупаци. И аз да ви бера срама също, гадове долни и прости.
politically incorrect
на 30.06.2012 в 16:24:40 #78unrealtournament | 30.06.2012 18:21 ... Ще си осинови някое черно или китайче, както правят американските манафи. Нали и той е като тях "отворен"
ptitsa
на 30.06.2012 в 16:23:26 #77"Абе ясни сте ми. Вие затова ме мразите, понеже ви познава, и в червата ви. Ако повече хора по света знаеха български, щяха да ви бомбят, със сигурност. Ей това сте дали вие на света: нарицателният цинизъм." Абе майка ти няма ли я наоколо да ти забрани да ползваш компютър? С такива изявления не само си за полицията - не се бой ще те намерим ако и да си в US, за закани навсякъде по света ще те осъдят. Какви бомби, не се прави на Браивик луд нещастнико. Вече имаме основание да подадем да те озаптят в любимата ти Хамерика, там те са много бързи и експедитивни. Бягай на няой праид да се поразтушиш по ефективно, с нас няма да се разбереш, само ще пострадаш.Ха извикай заместника си (другия луд) София от Пазарджик, пък ти върви на праида.

unrealtournament
на 30.06.2012 в 16:21:44 #76bravo | 30.06.2012 18:15 Юлиан-3 | 30.06.2012 18:03 нищо, ама НИЩО безплатно няма на тоя свят1 деца..... =================================== bravo | 30.06.2012 18:15 Само мога да съжалявам децата, възпитани от тази лишена от идеали отрепка =-================================ Най- вероятно съжаляваш, че никога няма да възпитаваш дете?
bravo
на 30.06.2012 в 16:15:12 #75Юлиан-3 | 30.06.2012 18:03 нищо, ама НИЩО безплатно няма на тоя свят1 деца..... =================================== Ето и мръсната комуноидна отрепка Юлиянчо се появи, и то с обичайният си циничен, човекомразски мироглед на уста. Само мога да съжалявам децата, възпитани от тази лишена от идеали отрепка. Мога само да гадая защо този индивид толкова много държи да ни облъчи с интересчийската си философия. Но няма да падна до неговото ниво. При всички положения, аз съм на мнение, че именно ей тези скотове са най-вредните. Защото създават впечатление на мъдреци, а са всъщност глупци. И може би там ни е проблема: че у Булгаристан "мъдреците' са тези, дето ще те научат да краднеш, да лъжнеш, дето ще проповядват, че лошотията е универсална, че човекът е животно, че "нищо безплатно няма" и т.н. и т.н. Но всъщност, това е по-лесното. По-трудното е да се бориш за доброто, да го отстояваш, и затова мъдреците са именно тези хора. От българистанска гледна точка, тези хора са престорени, наведени, "правят се" и какво ли не. Абе ясни сте ми. Вие затова ме мразите, понеже ви познава, и в червата ви. Ако повече хора по света знаеха български, щяха да ви бомбят, със сигурност. Ей това сте дали вие на света: нарицателният цинизъм.
politically incorrect
на 30.06.2012 в 16:14:33 #74Браво Неслучайно шансът да си по-интелигентен е по-голям, ако си от София, а не от провинцията. Същото се отнася и в глобален мащаб: по-голям е шансът да си умен, ако си американец, а не българин ... Колко е заблудено горкото