Около 250 души тръгнаха в 11.00 часа от НДК на контрашествие, организирано от националистите против „София Прайд".
В обединението против провеждането на гей парад в София се включват Атака, ВМРО, БНРП, БНС, Национална съпротива, НФСБ. Вчера патриотичните организации, включени в патриотичното движение, се обявиха категорично срещу днешния прайд.
Шествието под наслов "68 години чуждопоклонничество стигат" тръгна със скандиране „Смърт за педалите". То е предвождано от три двойки хетеросексуални младоженци, на фона на българското знаме. По думите им те са дошли за да демонстрират естествения ред. Свещеникът Евгени Янакиев, който преди дни призова гейовете да бъдат замеряни с камъни, върви най-отпред заедно с младоженците.
В речта си представителите Атака, БНС и ВМРО-БНД заявиха, че всеки има правото да избира какъв да бъде, но не да го демонстрира пред всички.
Протестът се обяви срещу американския посланик у нас Джеймс Уорлик, който по думите им се опитва „да променя семейния ни кодекс".
„Имаме 1300 години история, не благодарение на гей-браковете", изтъкна Пламен Димитров от БНС. „Една свобода е свобода, докато не пречи на чуждата", категоричен бе той.
Присъстващите носят плакати с надписи „Не на еднополовите бракове", „Хетеросексуален = нормален", „Аз съм мъж и ми личи".
Повечето от представителите на партиите и движенията са облечени с черни тениски с надписи „Ти помниш ли Батак?" и „Волен Сидеров президент", макар да призоваха към неполитизиране на протеста.
Представителите на ВМРО обвързаха протеста с 10-те години от смъртта на Николай Хайтов и обявиха, че датата за „София Прайд" е избрана нарочно като спекулация за българската история.
Шествието достигна църквата „Света Неделя" в 11.35 часа. Повечето от гражданите по „Витошка" недоумяваха каква е причината за зрелището, на което станаха свидетели. Процесията мина по емблематичната софийска улица с викове: „Българино, събуди се!" „Умри, умри педераст", „За България свобода или смърт".
След шествието се понесе многократно песента „Бойко Борисов педераст, педераст".
Достигайки църквата, демонстрантите коленичиха и запазиха минута мълчание в чест на всички български патриоти.
В последвалото слово активистите обвиниха американския посланик Уорлик и кмета Йорданка Фандъкова за провеждането на „парад на противоестествени елементи".
Организаторите на контрапарада заявиха, че нямат намерение да предизвикват сблъсъци на „София Прайд".
По-рано симпатизантите на Атака, БНС, ВМРО и граждани, необвързани с партии, се събраха на пилоните пред НДК.
Повечето от присъстващите са млади хора на възраст между 15 и 25 години. Около 30 служителите на реда охраняват мероприятието.
Активистите носеха знамена с надписи „Заедно сме по-силни".
Свещеникът Евгени Янакиев, който преди дни призова гейовете да бъдат замеряни с камъни, обясни, че е тук по своя инициатива, а не като представител на Светия синод. Янакиев обаче смята, че Православната църква трябва да подкрепи неговата инициатива срещу хомосексуалистите.
„Содом и Гомор бяха унищожени заради това, което днес се случва и тук", изтъкна свещеникът.
Александър Петров - един от присъстващите на протеста заяви, че му неудобно да застане зад знамената на Атака, но е демократ и християнин и идва да подкрепи устоите на българския морал.
Стана ясно и че по-късно следобед в Стара Загора сдружение „Вярност" също ще проведе протестно шествие срещу хомосексуалността.
Припомняме, в писмо до столичният кмет от ВМРО настояха да бъде отменен гей парада.
„Нашата цел не е да провокираме насилие. Но не можем да изключим възможността граждани, силно подразнени от агресивния характер на това събитие, да прибегнат до крайни форми на протест. Тъй като силно желаем до ексцесии да не се стига, категорично препоръчваме „София прайд" да бъде забранен", се казва в писмото до Йорданка Фандъкова.
USD
CHF
GBP
динев
на 30.06.2012 в 12:12:47 #33Нека оставим само най-сладките айде, от мен да мине, а на останалите това в заглавието

teanna
на 30.06.2012 в 12:05:31 #32НАЙ-ВАЖНО Е ,ЧЕ УТРЕ СЕ ОТКРИВА ОТСЕЧКА ОТ МАГИСТРАЛА ''ТРАКИЯ''!!!Въпреки,че журналята мълчат и не отдават нужното значение на този повод,досега ние брояхме дните,А сега броим часовете! ТОВА Е ЕДНО ДЪЛГОМЕЧТАНО ЗА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД СЪБИТИЕ!!! БРАВО НА ПРАВИТЕЛСТВОТО ! БРАВО НА ГЕРБ!!!!ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ И НЕЙНОТО ЕВРОПЕЙСКО РАЗВИТИЕ!!!!

tran
на 30.06.2012 в 11:56:39 #31Немойте с лошо бе хора ! Просто ги излъжете,че през 9 планини в 10-та дърветата раждат кожени "плодове" !
трън 4o
на 30.06.2012 в 11:19:52 #30По какъв точно начин му пречат на свободата на този човек гейовете не разбрах само... **************************************************************************** Човека просто каза че няма нужда да се демонстрира (тоест да има какьвто и да било парад) защото това само показва че една малка група иска да се наложи над друга доста по-голяма група от хора...
unrealtournament
на 30.06.2012 в 10:59:58 #29За какво да ги мразя педалите? Те са достатъчно зле и без да ги мразя. Мъж да го взима отзад където майка му го е забърсвала, да лапа пишки с устата която е лапал на майка си цицата като бебе
Съжалявайте родителите им, те никога няма да имат внуци, роди ли са фрикери които прекъсват нормалния процес 
kiuro
на 30.06.2012 в 10:57:37 #28",Една свобода е свобода, докато не пречи на чуждата', категоричен бе той." По какъв точно начин му пречат на свободата на този човек гейовете не разбрах само...
kiuro
на 30.06.2012 в 10:57:28 #27",Една свобода е свобода, докато не пречи на чуждата', категоричен бе той." По какъв точно начин му пречат на свободата на този човек гейовете не разбрах само...
трън 4o
на 30.06.2012 в 10:42:38 #26Много съм благодарен, че ще имам възможността да се включа в "София прайд", заяви пред bTV посланик Джеймс Уорлик ********************************************************************************* Кой не скача е нормален............
Полковника
на 30.06.2012 в 10:40:08 #25samoray Няма смисъл да се дават пари за лечение за тази измет. Те в арабските държави ги "лекуват" напълно безплатно и много качествено
samoray
на 30.06.2012 в 10:36:38 #24На обратните им се плаща за да организират това мероприятие и да отклоняват вниманието на хората от истинските проблеми за няколко дни. Това е държавна политика. Колкото до обратните, те не са в лудницата заради психичното си отклонение поради две основни причини - не са опасни за обществото и няма смисъл да се харчат пари за лекарства и терапии, които не им действат.
Полковника
на 30.06.2012 в 10:28:42 #23Big Papa tm | 30.06.2012 12:25 ГЕРБ подкрепят "прайда"!!! Гейове за Европейско Развитие на България, това значи ГЕРБ!!! muhihihihi muhihihihi muhihihihi ================================================================

Abieser
на 30.06.2012 в 10:24:33 #22КОЙТО Е НАПИСАЛ ТАЗИ СТАТИЯ Е ПЪЛЕН ГЛУПАК !!!!!!!!!!! 1- НФСБ НЕ ДОЙДОХА НА ПРОТЕСТА, ЗАЩОТО НЕ СА ПАТРИОТИ А ПЕДАЛИ 2-НИКОЙ НЕ Е ВИКАЛ - СМЪРТ 3. КАТО СТЕ НЕКАДЪРНИ, ПОНЕ НЕ ЛЪЖЕТЕ ХОРАТА
мeшyгa
на 30.06.2012 в 10:22:26 #21Малко бой, няма да им навреди, особено ако си показват гъзовете публично, но чак пък смърт
Абе, зависи 
muad
на 30.06.2012 в 10:19:59 #20Ами ако сме нормална държава, всичките тия 250 ненормалници в ареста за явно противоконституционно поведение и насаждане на омраза, а организаторите подведени под отговорност, може би единствното им оправдание е невменяемост.
breza
на 30.06.2012 в 10:08:40 #19james1
на 30.06.2012 в 10:06:09 #18Хомосексуализмът е тежко психическо заболяване, умишлено извадено от номенклатурата на СЗО!
Asparyx
на 30.06.2012 в 10:03:00 #17illuminat
на 30.06.2012 в 10:00:06 #16vesel | 30.06.2012 11:56 Хомосексуализмът е характерен за периода на упадък на Елада, а после и на Рим. Май по техния път вървим! ____________________________________ НЕ че защитавам педалите но нещо май си чел някоя друг историческа книжка.... ще пренапишеш историята
Дори Ал Македнонски и имал мъжки антураж а не женски ...
....Уапдъка на Рим няма нищо общо с хомосексуалността в интерес на истината ...Така че пак прегледай историческите факти
NaN
на 30.06.2012 в 09:59:03 #15посланик Джеймс Уорлик. "Надявам се да има и други хора, които да излязат, а не да марширувам сам. Надявам се, че всичко ще премине мирно и щастливо ---------------------- Който има да казва нещо на Уорлик да взема камъни и към парада!!!
breza
на 30.06.2012 в 09:57:57 #14