Около 250 души тръгнаха в 11.00 часа от НДК на контрашествие, организирано от националистите против „София Прайд".
В обединението против провеждането на гей парад в София се включват Атака, ВМРО, БНРП, БНС, Национална съпротива, НФСБ. Вчера патриотичните организации, включени в патриотичното движение, се обявиха категорично срещу днешния прайд.
Шествието под наслов "68 години чуждопоклонничество стигат" тръгна със скандиране „Смърт за педалите". То е предвождано от три двойки хетеросексуални младоженци, на фона на българското знаме. По думите им те са дошли за да демонстрират естествения ред. Свещеникът Евгени Янакиев, който преди дни призова гейовете да бъдат замеряни с камъни, върви най-отпред заедно с младоженците.
В речта си представителите Атака, БНС и ВМРО-БНД заявиха, че всеки има правото да избира какъв да бъде, но не да го демонстрира пред всички.
Протестът се обяви срещу американския посланик у нас Джеймс Уорлик, който по думите им се опитва „да променя семейния ни кодекс".
„Имаме 1300 години история, не благодарение на гей-браковете", изтъкна Пламен Димитров от БНС. „Една свобода е свобода, докато не пречи на чуждата", категоричен бе той.
Присъстващите носят плакати с надписи „Не на еднополовите бракове", „Хетеросексуален = нормален", „Аз съм мъж и ми личи".
Повечето от представителите на партиите и движенията са облечени с черни тениски с надписи „Ти помниш ли Батак?" и „Волен Сидеров президент", макар да призоваха към неполитизиране на протеста.
Представителите на ВМРО обвързаха протеста с 10-те години от смъртта на Николай Хайтов и обявиха, че датата за „София Прайд" е избрана нарочно като спекулация за българската история.
Шествието достигна църквата „Света Неделя" в 11.35 часа. Повечето от гражданите по „Витошка" недоумяваха каква е причината за зрелището, на което станаха свидетели. Процесията мина по емблематичната софийска улица с викове: „Българино, събуди се!" „Умри, умри педераст", „За България свобода или смърт".
След шествието се понесе многократно песента „Бойко Борисов педераст, педераст".
Достигайки църквата, демонстрантите коленичиха и запазиха минута мълчание в чест на всички български патриоти.
В последвалото слово активистите обвиниха американския посланик Уорлик и кмета Йорданка Фандъкова за провеждането на „парад на противоестествени елементи".
Организаторите на контрапарада заявиха, че нямат намерение да предизвикват сблъсъци на „София Прайд".
По-рано симпатизантите на Атака, БНС, ВМРО и граждани, необвързани с партии, се събраха на пилоните пред НДК.
Повечето от присъстващите са млади хора на възраст между 15 и 25 години. Около 30 служителите на реда охраняват мероприятието.
Активистите носеха знамена с надписи „Заедно сме по-силни".
Свещеникът Евгени Янакиев, който преди дни призова гейовете да бъдат замеряни с камъни, обясни, че е тук по своя инициатива, а не като представител на Светия синод. Янакиев обаче смята, че Православната църква трябва да подкрепи неговата инициатива срещу хомосексуалистите.
„Содом и Гомор бяха унищожени заради това, което днес се случва и тук", изтъкна свещеникът.
Александър Петров - един от присъстващите на протеста заяви, че му неудобно да застане зад знамената на Атака, но е демократ и християнин и идва да подкрепи устоите на българския морал.
Стана ясно и че по-късно следобед в Стара Загора сдружение „Вярност" също ще проведе протестно шествие срещу хомосексуалността.
Припомняме, в писмо до столичният кмет от ВМРО настояха да бъде отменен гей парада.
„Нашата цел не е да провокираме насилие. Но не можем да изключим възможността граждани, силно подразнени от агресивния характер на това събитие, да прибегнат до крайни форми на протест. Тъй като силно желаем до ексцесии да не се стига, категорично препоръчваме „София прайд" да бъде забранен", се казва в писмото до Йорданка Фандъкова.
USD
CHF
GBP
vesel
на 30.06.2012 в 09:56:11 #13Хомосексуализмът е характерен за периода на упадък на Елада, а после и на Рим. Май по техния път вървим!
vesel
на 30.06.2012 в 09:53:54 #12На нормалните граждани на една страна силно им пука какво е бъдещето на ДЕМОГРАФИЯТА на страната! Педерастите не раждат деца! Нито лесбийките! На гражданите на една цивилизована страна силно им пука какво ще се случи с армията на тази страна! Само на ЛУМПЕНИТЕ не им пука.
QWERTY
на 30.06.2012 в 09:53:10 #11"Хомосексуалността е считана за срамна от Варварите и от тези които живеят под деспотични режими, също както и философията е считана за срамна от тях. Защото е очевидно, че не е от полза на тези режими техните поданици да развиват велики учения (заб.: като философията); или да се радват на силни приятелства и страстна любов, за които хомосексуалността е изключително способна да допринесе." Платон.
Човек
на 30.06.2012 в 09:51:49 #10Нямам нищо против хомосексуалистите. Вандалщините на воленсидеровците са ми много противни. Еднополовите съжителства и бракове - не. Нека хората са щастливи такива, каквито са. Светът е пъстър!
Минувач
на 30.06.2012 в 09:51:11 #9Църковни служители призовават да се хвърлят камъни срещу манифестиращите. Нашата църква се събуди от летаргията си. Прелюбодействието и содомията са по-малки грехове. Наркоманите, крадците, ДС-сътрудниците... са нищо, в сравнение с празнуващите...
vesel
на 30.06.2012 в 09:50:06 #8Напълно подкрепям Българската православна църква! В този случай тя достойно изпълнява ролята си да бъде морален коректив на обществото.
Rorschach
на 30.06.2012 в 09:48:44 #7Интересен факт: Тези, които изразяват най-силно омразата си към обратните, всъщност така прикриват собствената си латентна хомосексуалност
Т.е. на тея 250 групичката е почти готова да се присъедини към гей парада
Виж на нормалните хора въобще не им пука кой - какъв е и сме си толерантни към всякакви мирни демонстрации.
JB
на 30.06.2012 в 09:46:07 #6От лявото крило на БСП ще си обуят червените прашки и ще присъстват на гей-парада. Между 10 и 15% от членовете на БСП се причисляват към този сексуален уклон.р ****************************************************************************** Минувач Какьв ти е проблема? Кой разрешава пардчето или вие сте на власт кога ви изнася иначе сте опозиция ... ама пак на власт.
breza
на 30.06.2012 в 09:43:35 #5БОЖЕ,наистина има много прост народ....Вместо да се обеденим и да тръгнем срещу тъпото управление на мутрите,срещу ежедневното увели4ение на цените и спадане на доходите,простотията тръгнала да сплашва шепа никуму не пре4ещи педал4ета...Боже..Боже наистина не народ а мърша..
жунгръц
на 30.06.2012 в 09:21:26 #4„Содом и Гомор бяха унищожени заради това, което днес се случва и тук", изтъкна свещеникът. ========================== факт
Минувач
на 30.06.2012 в 08:59:10 #3От лявото крило на БСП ще си обуят червените прашки и ще присъстват на гей-парада. Между 10 и 15% от членовете на БСП се причисляват към този сексуален уклон. Управляващите не биха се решили да атакуват извратените, защото това ще се изтълкува, като политическа намеса. Можете ли да си представите, каква ще бъде реакцията на Сергей или Ив.Калфин? ... За повече информация: http://www.sofiapride.info/
griffin
на 30.06.2012 в 08:57:01 #2ндк не представлява интерес за мен
ама, че лумпени.
griffin
на 30.06.2012 в 08:55:35 #1с фотанчетата бегай при фонтана
с тъпизмите си занимавай някой друг 