Свличането на земни маси в Морската градина във Варна след вчерашните проливни дъждове продължава.

Областният управител на града Данчо Симеонов всеки ден информира вицепремиера Цветан Цветанов и министър Росен Плевнелиев за състоянието на свлачищните процеси в района на "Станчовата алея" .

Тази сутрин е констатирано, че движението на земните маси продължава. Дължината на свлачището е 8-10 метра, ширината- около 100 метра, дълбочината е до 10 метра.

Съществува реална опасност, ако започнат дъждове, малките локални свлачища да оформят общ свлачищен циркус.

По тази причина незабавно се спира движението на автомобили по „Станчовата алея". Поставени са предупредителни табели и предпазни парапети.

Забраняват се всякакви изкопни работи. Насрочена е и повторна експертиза на свлачището, а от ВИК са взели водни проби от района, за да се установи дали има скъсан водопровод , който допълнително усложнява ситуацията.

Главният проектант на "Геозащита"-Варна Тодорка Читарлиева заяви, че свлачището не е дълбоко и най-вероятно след подробна експертиза ще бъде изградена дренажна система.