Вандализираха емблематичната "Царска чешма" в Казанлък, съобщиха от Общината.

Неизвестни към момента лица са демонтирали с лост мраморната облицовка на единия лъв, нанасяйки щети на един от емблематичните символи на града. Заради това чешмата временно е затворена за ремонт.

Общината изтъква, че в района има камери, с които ще се установят извършителите.

Местната власт призовава всички граждани да пазят общественото имущество и символите на Казанлък. При забелязване на подобни нарушения незабавно трябва да се подават сигнал на телефон 112.

Оскверниха мемориала на Тодор Ангелов в Белгия

Оскверниха мемориала на Тодор Ангелов в Белгия

Вандалите се издирват