Служебният премиер Димитър Главчев и директорът ГД "ПБЗН" Александър Джартов следят зорко ситуацията с пожарите у нас. От правителствената пресслужба посочват, че двата са постоянна комуникация.
Вече няколко дни продължава борбата с пожарите, обхванали различни региони на страната.
Джартов посочи, че усилията на огнеборците на този етап са съсредоточени основно в областите Хасково, Стара Загора, Кюстендил и Пловдив. По думите му най-тежко е положението край село Мустрак, Свиленградско, където силен вятър възпрепятства локализирането на пожара. За целта е осигурена високопроходима техника. В гасенето се включват и два хеликоптера на Военновъздушните сили.
През изминалото денонощие звената за пожарна безопасност и защита на населението са реагирали на 250 сигнала за произшествия, ликвидирани са общо 204 пожара.