МВР показа първия случай на санкциониране за нарушение на Закона за движението по пътищата след свързването на камерите на ТОЛ-управлението със системите на Пътна полиция.

Оттам посочват, че техническо средство на Пътната агенция, разположено на път I-4 (София-Варна) в района на гр. Омуртаг, е заснело лек автомобил да се движи в посока към гр. Търговище. От кадрите се вижда как през отворения люк на покрива на колата се подава жена.

Информацията е предадена в Пътна полиция. След обработването ѝ с установяването на водача и пътника са се заели служители от Областните дирекции на МВР в Ямбол, Сливен и Търговище, като координацията между тях е осъществена от ГД "Национална полиция".

Установено е, че водачът е 21-годишен мъж от сливенското село Градец, а пътникът е 32-годишна жена от ямболското село Люлин.

На шофьора е съставен и връчен акт за установено административно нарушение по ЗДвП. Той е санкциониран за това, че по време на движение не осигурява всички условия за безопасно превозване на пътничката, която е и без предпазен колан.

Предстои да бъде наложена и санкция за опит да бъде закрита част от регистрационната табела на автомобила.

Пътна полиция към ГДНП използва за налагане на санкции данни от техническите средства на ТОЛ-управлението към Агенция "Пътна инфраструктура", разположени по цялата републиканска пътна мрежа, а не само на магистралите.

Обясниха как тол системата ще хваща джигити на пътя

Обясниха как тол системата ще хваща джигити на пътя

Директорът на "Националното тол управление" инж. Олег Асенов каза къде камерите ще следят за средната скорост на колите и по какъв начин ще се налагат глобите