Не мога да каже, че сме толерантни по пътя и не само в София. Да влезеш в колата е все едно да застанеш зад клавиатурата. Там (хората) стават "големи революционери" и много ги разбират нещата. Колата става защита и се сдобиваш с кураж и смелост. Toва заяви пред БиТиВи Тодор Тодоров, криминален психолог, относно агресията на пътя.

По думите му действителността е такава, че хората все повече прибягват до физическа саморазправа и изземват функциите на институции и да раздават "правда". "В други държави, когато се проявява агресия, съдът може да те накара да отидеш на терапевтична сесия и ако не се справяш, да не ти върнат книжката. Тук това го няма", посочи Тодоров. 

Арестуваха служител на ГДБОП за шофиране под въздействие на амфетамин
Обновена

Арестуваха служител на ГДБОП за шофиране под въздействие на амфетамин

Отказал да се тества с дрегер

Криминалният психолог добави, че в системата на МВР се наблюдава много сериозна деморализация и даде пример със служителя на ГДБОП, заловен с наркотици.

"Проблемът в системата е много сериозен. Често общувам с колеги в системата. Такава деморализация в служителите не съм виждал в последните 24 години. Този човек, ако взима перманентно наркотици, няма как началниците или колегите му да не са го забелязали. Сега се петнят всички служители. Ако този човек не взима постоянно наркотици, а е подтикнат заради някакво събитие към това, също е проблем. Аз още днес бих отишъл с тестове в отдела на този човек", допълни Тодоров.