Тази вечер преминахме към зимно часово време.
В 4.00 часа тази нощ преминахме от лятно към зимно часово време и трябваше да върнем часовниците си с един час назад. Зимното часово време ще бъде в сила до последната неделя на месец март 2018 година, когато ще трябва отново да преместим стрелките на часовниците си, но този път с един час напред.
анкета
Как ви се отразява смяната на времето?
Не я усещам 22.5%
До няколко дни се сменям и аз 13.2%
Един месец съм като болен 18.6%
Тази смяна е добре, пролетта е ужас 12.3%
Дразни ме принципно 33.4%
В България преминаването от лятно към зимно часово време и обратно започва да се прилага през 1979 година, а в Европа - от 1916 година. От 2002 година насам зимното часово време в ЕС започва в последната неделя от октомври и завършва в последната неделя от март.
Различните държави не са единодушни относно това дали има нужда от зимно и лятно часово време. Някои държави желаят да преустановят ежегодишната промяна.
На 27 откомври, петък, стана ясно, че Европейската комисия е уважила за разглеждане предложението за отмяна на лятното часово време в държавите членки.
"Директивата за лятното часово време има отражение върху превозите и енергетиката. Оценяваме постъпилите предложения и ще съобщим заключението си, когато сме готови", уточни говорител на комисията.
В последните години лятното часово време бе отменено от Казахстан, Киргизстан, Ирак, Пакистан, Бангладеш, Грузия, Армения, Русия, Египет и Азербайджан.
Същевременно от зимното часово време се отказаха Беларус и Турция, а миналата година подобни намерения обяви Унгария.
Carlito
на 29.10.2017 в 10:29:59 #1batnasko още вчера е мръднал стрелките назад на старият си часовник Слава оставен от баба му за да може да стане в 5 да нахрани свинете да козирува пред плаката на путин и да си направи попара с чай Иначе да ние нормалните хора отдавна не се занимаваме с това.Западът отдавна е заложил това в електронните уреди и не е нужно да го мислим