Близо половината българи (48%) са имали успешна в личен план година. Това показва проучване на "Галъп интернешънъл", проведено сред 810 души между 23 ноември и 1 декември по поръчка на БНТ.
26,5% от запитаните пък определят изминалата 2023 г. като неуспешна. Останалите не могат да отговорят.
Социологическата агенция отбелязва, че по традиция най-успешни се чувстват младите.
Пак по традиция отговорите в личен план са винаги по-позитивни, а в национален план - по-негативни и по-политически.
В края на 2022 г. 75% от респондентите са отговорили, че България върви към по-лошо, докато на обратното мнение са били 13,7%.
"Галъп" посочва, че сега като че ли нещата изглеждат по-малко зле: 61,5% казват "към по-лошо", а 22% - "към по-добро".
Заключението е, че годината е успешна в личен план, но с преобладаващ страх за страната, макар и понамалял.
npp
на 01.01.2024 в 16:46:30 #2Останалите си остават тъпи русофили.
Legalen
на 01.01.2024 в 15:19:08 #1Филосовите по света все още спорят: чашата е полупьлна или чашата е полупразна. Бих поздравил НЮЗ-а с Новата година ако биха били формулирали тази информация така: «За 50% от бьлгарите 2023 г. е била неуспешна» Може и да се конкретизира! Но нямам настроение да изброявам какви бяха лишенията на половината от нашите сьнародници (аз не вярвам че са само 50%, някои сочат че това са 90~95%. ) Вьпреки льжата, пожелавам 100%-ва успешна 2024 г.