Националният отбор по волейбол на България за мъже загуби първия си мач за 2010 г. В Попрад (Словакия) Лъвовете на Силвано Пранди бяха победени от местния национален отбор с 2:3 (22:25, 25:23, 22:25, 30:28, 13:15) за 105 минути игрово време.

Италианският селекционер на България избра да изиграе тази контрола със сравнително постоянна седморка в първите три гейма и с почти изцяло променен основен състав в последните два.

Тримата ни централни блокировачи Теодор Тодоров, Светослав Гоцев и Николай Николов играха на изключително високо ниво, като първият стана и топреализатор на срещата с 14 точки.

Основна причина за загубата бяха многото сгрешени сервиси. Най-резултатен за словаците бе диагоналът Мартин Немец с 13 точки. Двата тима ще изиграят още един мач утре вечер. Ето и статистиката на българския отбор:

България: Андрей Жеков - 5 точки (2 аса, 2 атаки, 1 блокада), Боян Йорданов - 13 (0, 12, 1), Тодор Алексиев - 9 (0, 9, 0), Валентин Братоев - 2 (0, 2, 0), Теодор Тодоров - 14 (0, 10, 4), Николай Николов - 10 (0, 8, 2), либеро Владислав Иванов, Николай Пенчев - 10 (2, 6, 2), Николай Учиков - 3 (0, 3, 0), Иван Станев - 4 (0, 2, 2), Александър Симеонов - 7 (0, 7, 0), Светослав Гоцев - 1 (0, 0, 1), старши треньор Силвано Пранди