Байерн е на път да запише исторически сезон. Новите шампиони на Бундеслигата заслужиха определението хегемон в Германия, след като направиха дубъл, печелейки и Купата на страната.

На финала в Берлин момчетата на Луис ван Гаал разгромиха Вердер с 4:0 и не оставиха съмнения в превъзходството си.

"Бременските музиканти" започнаха мача добре. Аарън Хунт пропусна отлична възможност в 8-ата минута. Постепенно баварците наложиха превъзходство и на свой ред профукаха няколко шанса, главно чрез Робен.

Байерн получи правото на дузпа в 34-ата минута. Пер Мертезакер игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди най-тежкото наказание във футбола. Зад топката застана Робен и не сбърка - 1:0. Малко преди края на първото полувреме Томас Мюлер пропусна да удвои от чиста позиция.

Вердер можеше да изравни веднага след почивката, но влезлият като резерва Алмейда не успя да се възползва от открилата се възможност.

В 52-ата резултатът стана 2:0. Ивица Олич използва едно разбъркване, настъпило след изпълнение на корнер и промуши топката зад гърба на Тим Вийзе. Малко по-късно Мюлер можеше д направи резултата класически, но защитник на Вердер изби от голлинията.

В 63-ата минута мачът на практика приключи. Франк Рибери бе изведен отлично от Ван Бомел сам срещу Вийзе и без колебание търкулна топката покрай вратаря за 3:0.

Четвърт час преди края Вердер остана и с десет души, след като Торстен Фрингс фаулира изключително грубо Бастиян Швайнщайгер и получи втори жълт картон.

Малко преди края на мача Бастиян Швайщайгер оформи крайното 4:0 след пас на Лам.

Така Байерн спечели и двете отличия в Германия. Баварците могат да направят и требъл, ако спечелят финала в Шампионската лига срещу Интер.