Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите в Бризбън. Най-добрият български тенисист се представи на високо ниво, но загуби от Роджър Федерер с 1:2 (4:6; 7:6; 4:6). Двубоят продължи два часа и осем минути, съобщава topsport.bg.

Първият сет бе за Федерер - 6:4. Гришо изравни след като спечели тайбрека във втория. Швейцарецът стигна до успеха с 6:4 в решаващия трети сет.

Срещата започна равностойно, като двамата тенисисти печелеха сервис геймовете си до 4:5. Швейцарецът успя да осъществи пробив в десетия гейм и спечели сета при третата си възможност, преди това бе повел с 40:15.

Вторият сет отново бе изключително оспорван. В него Гришо успя да пробие два пъти съперника - за 1:0 и 4:1. Федерер „върна жеста" и така се стигна до тайбрек, в който българинът триумфира със 7:4.

Маестрото стигна до пробив в петия гейм на решаващата трета част, който му бе достатъчен за крайния успех - 6:4.

На 1/2-финалите Федерер ще се изправи срещу австриеца Доминик Тийм.