Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира на "чалънджър" в италианския град Кремона с награден фонд 30 000 долара и гостоприемство.

Димитров, който е 325-ти в света и получи "уайлд кард" за основната схема, победи на старта Факундо Банис (Аржентина) с 6:4, 6:1 за 64 минути игра. В първия сет българският тенисист направи решителен пробив в трети гейм и спечели с 6:4 след 40 минути. Втората част Григор Димитров направи три пробива, загуби само един гейм и се поздрави с успеха.

Така първата българска ракета спечели 530 евро от наградния фонд и 6 точки за световната ранглиста

Във втория кръг негов съперник ще бъде квалификанта Матиас Бачингер (Германия), който днес победи четвъртия поставен Жил Мюлер (Люксембург) с 3:6, 6:1, 7:6 (7:2).