Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова започна по повече от отличен начин участието си на Уимбълдън. В среща от първия кръг пловдичанката се наложи с 6:2, 6:1 над квалификантката Камила Джорджи (Италия) след само 54 минути игра.

Миналогодишната полуфиналистка от „Ол Игланд Клъб" взе инициативата още от първата точка в мача. След точно 21 минути нашето момиче затвори първия сет с 6:2, след като осъществи два пробива. От своя страна Пиронкова сервисра отлично, като за целия сет загуби едва 2 точки при свое подаване.

Картината на корта не се промени и през втората част. Цвети набързо поведе с 4:0, преди да намали оборотите в последните 3 гейма на мача, които се проточиха около 10 минути. В крайна сметка след 6:2, 6:1 българката вече е във втори кръг. Там я чака победителката от мача Ваня Кинг (САЩ) - Петра Мартич (Хърватия).

По-късно днес на корта ще излезе и представителят ни при мъжете Григор Димитров. Хасковлията ще има за съперник също квалификант - германецът Седрик-Марсе Щебе.