Националният отбор на България по волейбол претърпя първа загуба в тазгодишното издание на Световната лига. Българските „лъвове" отстъпиха като гост на тима на САЩ с 0:3 (25:19, 25:22, 25:21).

Срещата се игра в 5,30 часа наше време. Българите тотално бяха надиграни от противниците си, а преди започването на третия гейм тимът ни нямаше нито една успешна блокада.

Селекционерът Камило Плачи започна срещата с Тодор Скримов, Георги Братоев, Светослав Гоцев, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.

Двубоят стартира кошмарно за нас. Американците набързо поведоха с 4:0, което принуди Плачи да поиска прекъсване. Домакините имаха великолепен сервис, който не можеше да бъде неутрализиран от „лъвовете". При 16:9 за американците, Плачи смени болния Скримов, който не показа и един процент от потенциала си. На негово място се появи Валентин Братоев, който в последствие се представи на високо ниво. Американците продължаваха да ни мачкат, затваряйки гейма при 25:19.

Стоян Самунев замени Светослав Гоцев в началото на втората част. Българите излезе напред в резултата след добри отигравания на Соколов, Вальо Братоев и Йосифов. На първото прекъсване тимът ни водеше с 8:4. Американците обаче бързо се върнаха в гейма, изравнявайки. „Лъвовете" покачиха нивото си, но в крайна сметка загубиха и този гейм, този път с 22:25.

Третият гейм беше най-добрият за нашите. Блокадата ни най-после се получаваше, а сервисите донесоха няколко точни.
В средата на частта българският отбор имаше леко предимство от две точки, но то бе пропиляно след 20-ата точка и домакините отмъкнаха и този гейм с 25:21.

С тази победа САЩ се изравни по точки с България на второто място. Лидер в групата е Бразилия с 13 т. Вторият двубой между България и САЩ е утре от 05,30 часа в Рино.

САЩ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

САЩ: Кайл Колдуъл 7, Карсън Кларк 11, Матю Андерсън 15, Пол Лотмън 9, Дейвид Смит 4, Максуел Холт 8 - Ерик Шоджи-либеро (Дейвид Лий 1)

Треньор: Джон Спероу

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 3, Цветан Соколов 18, Тодор Алексиев 6, Тодор Скримов 1, Виктор Йосифов 8, Светослав Гоцев 3 - Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев 6, Стоян Самунев, Николай Пенчев)

Треньор: Камило Плачи