Невяна Владинова спечели златен медал на лента на Световната купа в Баку, съобщи topsport.bg.

Неви изигра за пореден път по блестящ начин "Булерия"-та на Давид Бисбал и взриви публиката.

Владинова получи оценка 17,600 точки. На второ място остана Арина Аверина - 16,900, трета се нареди Алина Харнашко (Беларус) - 16,800 точки.

Това е първи златен медал за Невяна Владинова от Световна купа в кариерата й.
Миналата година тя завоюва бронз на Световната купа в София - отново на лента. От началото на сезона Неви взе четири медала в Гран при турнира в Марбея (по-ниско ниво турнири от Световните купи), а в събота се окичи с бронз в многобоя.

По-рано днес Владинова взе и бронз на топка.

Златният медал на Невяна е още един исторически момент за художествената ни гимнастика. За първи път родна състезателка спечели първо място на Световна купа от времето, в което се състезаваше Силвия Митева.